fb pixel
Vyhledávání

Smrt Bugsyho Siegela: Šéf amerického organizovaného zločinu kšeftoval i s Mussolinim, zabit byl v domě své milenky

Zdroj: New York Police Department - I captured it from a then record picture., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3220202

Benjamin "Bugsy" Siegel byl jedním z mužů, kteří přivedli organizovaný zločin na americké západní pobřeží. Dne 20. června roku 1947 byl zastřelen v domě své milenky Virginie Hillové v Beverly Hills v Kalifornii. Siegel hovořil se svým společníkem Allenem Smileym, když ho skrz okno zasáhly do hlavy tři kulky a na místě jej zabily.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 23.6.2024, 09:05

Začátky organizovaného zločinu

Siegelovo dětství bylo dost podobné dětství jiných vůdců organizovaného zločinu. Vyrůstal v Brooklynu s nedostatkem peněz, přičemž se ale dokázal prosadit jako mladistvý zločinec. Se svým kumpánem Meyerem Lanskym terorizoval místní podomní obchodníky a vybíral od nich peníze za ochranu. Zanedlouho už měli společnou firmu, která zahrnovala pašování drog a hazardní hry po celém New Yorku.

Koncem 30. let se Siegel stal jedním z hlavních hráčů velmi mocného zločineckého syndikátu, který mu vynesl 500 000 dolarů na založení franšízy v Los Angeles. Bugsy se vrhl na hollywoodskou scénu a spřátelil se s největšími jmény té doby: Carym Grantem, Clarkem Gablem a Jean Harlowovou.

Obchod s Mussolinim

Jeho noční večírky v jeho sídle v Beverly Hills se staly žádaným místem ve městě. Rozjel také hazardní hry a obchod s drogami, aby udržel své staré přátele na východě spokojené. Těsně před začátkem druhé světové války odcestoval Siegel do Itálie, aby prodal Mussolinimu výbušniny, ale obchod ztroskotal, když se uskutečnily testy výbušnin.

V roce 1945 dostal Siegel geniální nápad. Jen několik hodin cesty od Los Angeles se nacházelo ospalé pouštní město Las Vegas v americké Nevadě. Kromě poddajné místní vlády a legálního hazardu se město ničím nevyznačovalo.

Viva Las Vegas

Siegel se rozhodl postavit uprostřed pouště hotel Flamingo za 6 000 000 dolarů, z nichž část pocházela právě od newyorského syndikátu.

Flamingo nebylo okamžitě ziskové a Siegel se dostal do sporu s mafiánem Luckym Lucianem kvůli vrácení peněz použitých na jeho stavbu. Přibližně ve stejnou dobu, kdy byl Siegel v Beverly Hills zabit, vešli Lucianovi muži do Flaminga a oznámili, že nyní jsou ve vedení podniku oni. Ani Siegel si za svého života pravděpodobně nedokázal představit ohromující růst a úspěch Las Vegas v následujících letech.

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články