fb pixel Škola, kterou studuje poslankyně SPD Tereza Hyťhová, odsoudila její xenofobní výroky v médiích – G.cz
Vyhledávání

Škola, kterou studuje poslankyně SPD Tereza Hyťhová, odsoudila její xenofobní výroky v médiích

Tereza Hyťhová je snažilka z ústecké SPD
Zdroj: facebook.com

Zhruba po měsíci od vydání dost bizarního rozhovoru na serveru Lidovky.cz s novou poslankyní SPD Terezou Hyťhovou se k jejím výrokům, které se týkaly rasistického útoku na fotografii prvňáčků ze základní školy Plynárenská v Teplicích, vyjádřil Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, kde Hyťhová studuje.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 11.12.2017, 14:35

Vysoká škola, kterou Hyťhová navštěvuje, odsoudila její výroky

V tiskové zprávě na webu Filozofické fakulty UJEP vyloženě stojí: „Považujeme za nepřípustné, aby členka akademické obce UJEP a posluchačka studijního oboru Učitelství pro 1. stupeň základních škol – speciální pedagogika nacházela pochopení pro otevřeně xenofobní a rasistické útoky vedené proti žákům první třídy a jejich učitelům.“ Výroky Terezy Hyťhové odsuzuje nejen Akademický senát, ale i vedení Filozofické fakulty UJEP.

Začátkem listopadu letošního roku totiž na serveru Lidovky.cz vyšel s čerstvou poslankyní SPD rozhovor týkající se rasistických útoků na žáky první třídy teplické základní školy ZŠ Plynárenská, které se odehrávaly na Facebooku. Těm vadilo, že je třída složená převážně z romských, arabských a ruských dětí. Téměř všichni politici tyto slabomyslné útoky odsoudili a lidé a organizace jim dokonce pořádali veřejné sbírky, zatímco poslankyně Hyťhová jejich postoj okomentovala slovy: „Když vidíme takovou fotografii, tak chápu narážku těch lidí, kterým to vadí,“ čímž v podstatě absolutně popírá svou práci speciální pedagožky.

Nenávistných komentářů se zastala, i když je nečetla

Nakonec se ale ukázalo, že sama Hyťhová vlastně ani netušila, jaké komentáře se pod onou fotografií objevily. Kdyby si totiž přečetla alespoň setinu z nich, tak by podobné bludy v rozhovoru rozhodně nevyprávěla. Není divu, že po mediálních výstupech Roznera a Hyťhové mají všichni poslanci SPD zakázáno se vyjadřovat novinářům a na sociálních sítích.

Postoj ústecké univerzity byl rozhodně správným krokem, jelikož pedagog by měl lidi spojovat a vychovávat, nikoliv rozdělovat a odsuzovat.

A zde je nový hit internetu, který si říká Rozneromat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články