fb pixel Šílený konspirátor ve službách prezidenta Klause: Petr Hájek věštil apokalypsu i příchod Antikrista – G.cz
Vyhledávání

Šílený konspirátor ve službách prezidenta Klause: Petr Hájek věštil apokalypsu i příchod Antikrista

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Věděli jste, že konspirační teoretik Petr Hájek, který věštil příchod apokalypsy a Václava Havla a který rovněž popisoval jako služebníka samotného Satana, v minulosti pracoval jako tiskový mluvčí prezidenta Václava Klause? Určitě ano – nebudeme vás podceňovat. Předchůdce Jiřího Ovčáčka překvapoval a překvapuje veřejnost svými šílenými názory, které se rozhodně nestydí prezentovat na veřejnosti.

Martin Miko
Martin Miko 21.1.2020, 16:22

Znalec konspirací i Klause

Narozeniny nemá a díky bohu ani nezemřel, přesto si myslíme, že je zapotřebí si ho připomenout. Řeč je samozřejmě o bývalém tiskovém mluvčím prezidenta Václava Klause a bývalém zástupci vedoucího Kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury Petru Hájkovi, kterého všichni známe jako pomateného konspiračního teoretika. Ti, kteří ho neznají nebo na něj zapomněli, by si měli přečíst tento text.

Petr Hájek se narodil před 72 lety. Jeho otec byl známý marxistický literární kritik a šéfredaktor československých normalizačních časopisů. Náš Petr se však vyučil elektromontérem a po skončení základní povinné služby se dal na dráhu novináře. Od počátku 70. let postupně působil v časopisech Čs. voják nebo Květy. Poté nastoupil na FAMU, kde dálkově studoval scenáristiku a dramaturgii. V roce 1990 pomáhal spoluzakládat časopis Reflex, kde byl po dobu 3 let šéfredaktorem. Následně se však rozhodl vydat na dráhu podnikání v oblasti marketingu.

Osudným mu však byl politický marketing. Od 90. let spolupracoval s Václavem Klausem, jemuž pomáhal s předvolební kampaní. Václav Klaus z něho následně udělal ředitele tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky, a vzápětí i tiskového mluvčího. Mezi novináři patřil k nejméně oblíbeným osobnostem, a dokonce získal i anticenu Němá barikáda za nejhoršího tiskového mluvčího. Na konci 90. let se stal členem správní rady Nadačního fondu Václava Klause. Podle životopisu lze usoudit, že se jednalo o velmi pracovitého a nekompromisního muže, ale jeho názory z něj udělaly podivína.

Ačkoliv byl a je těžkým kuřákem, tak dlouhodobě popírá to, že by kouření škodilo zdraví. Podle něj totiž kouření nezpůsobuje žádná zdravotní rizika, protože to nikdy nikdo nedokázal. Bohužel to není pravda. Již mnohokrát bylo vědecky dokázáno, že kouření škodí zdraví. V médiích vzbudil rozruch například také tím, když prohlašoval na semináři pod názvem Darwin a darwinismus – věda nebo ideologie svoje kontroverzní názory, a to i před předními českými biology. Nebál se tvrdit, že darwinismus má hodně společného s marxismem. Jeho legendární věta: „Nevím jak vy, ale já z opice nepocházím“ se zapsala do útrob českých novodobých dějin. Za svá tvrzení o darwinismu obdržel Hájek v roce 2010 anticenu Bludný balvan, což je cena za pseudovědeckou činnost.

V roce 2011 se zřejmě po přečtení konspiračních článků a zkouknutí několika dezinformačních dokumentů o teroristických útocích z 11. 9. 2001 Hájek rozhodl, že přispěje svým moudrem. O bin Ládinovi veřejně prohlásil, že se jedná o mediální fikci a jakousi moderní pohádku pro dospělé. Dodnes zastává názor, že tyto teroristické události zorganizovaly americké tajné služby. Na tyto názory dokonce zareagoval i Václav Klaus, jenž v roce 2013 o Hájkovi prohlásil, že se musel zbláznit.

Hájek rovněž dlouhou dobu vystupoval jako velký odpůrce festivalu Prague Pride. V roce 2011 označoval homosexuály za devianty a následně kritizoval záštitu města nad touto akcí. V těchto názorech ho naopak podpořil Václav Klaus, který si rovněž myslel, že vedení Prahy by Prague Pride dávat záštitu nemělo.

Hájek se neštítil opřít ani do zesnulého prezidenta Václava Havla, o kterém tvrdil, že je mužem v Satanových službách, jenž ho zneužívá k šíření zla a nenávisti. S pravdou a láskou naopak spojoval Václava Klause. Celé toto své moudro uvedl v knize Smrt v sametu. V té době, tedy okolo roku 2012, odvážně tvrdil, že nás s umírající pravicí čeká všechny apokalypsa. Nebál se veřejně prohlásit, že Antikrist je už možná na světě. Tehdy se za Hájka pomodlil i samotný Kalousek.

Koho zajímají názory Petra Hájka i dnes, má možnost si přečíst internetové periodikum Protiproud, jehož je Hájek šéfredaktorem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články