Should I Stay or Should I Go? Poslechněte si speciální brexitový playlist – G.cz
Vyhledávání

Should I Stay or Should I Go? Poslechněte si speciální brexitový playlist

Britský parlament odmítl dohodu o vystoupení z Evropské unie, kterou jim předložila vláda premiérky Theresy Mayové, čímž se neřízený chaotický brexit opět o kus přiblížil. Připravili jsme si tedy pro vás náš speciální brexitový playlist složený z těch největších pecek ostrovní hudby, který vás na vystoupení Spojeného království zcela určitě připraví. Minimálně duševně.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 17.1.2019, 15:56

1. The Clash - Should I Stay or Should I Go

Nejlepší song od britské punkové skupiny ve svém názvu dokonale popisuje náladu britského parlamentu. Máme teda vystoupit nebo ne? A jak zpívají Clash obě možnosti jsou stejně nanic: If I go there will be trouble/And if I stay it will be double (Když půjdu, budou potíže. Když zůstanu, budou dvakrát tak velké).

2. Queen - I Want To Break Free

I královna má k brexitu co říct - teda ne Alžběta, ale ta skutečná Královna s Freddiem Mercurym v čele. I když spolu byla Evropa s Británií opravdu dlouho, je načase se odtrhnout. Je nám líto drahá Unie, ale je načase se rozdělit a zkusit to každý sám.

3. The Smiths - I Started Something I Couldn't Finish

Britově spustili něco, co zřejmě nedokážou dokončit. A tenhle boží song od nejvlivnější britské kapely osmdesátých let navíc krásně vystihuje pozici premiérky Mayové - už teď je více než jasné, že svůj plán na vystoupení nezvládne dokončit.

4. Paul McCartney - Pound Is Sinking

Neřízený brexit těžce zasáhne britskou ekonomiku a především pořádně zacloumá s kurzem libry, která se bude slovy sira Paula potápět. Pro milovníky historických detailů - pisnička je z roku 1982 a proto si prosím povšimněte, že většinu měn, které McCartney zmíní (peso, frank, drachma, marka) již stihlo nahradit jednotné unijní euro.

5. The Police - Can't Stand Losing You

Brexit je vlastně něco podobného jako když se rozhodnete zničeho nic rozejít s holkou, se kterou jste přes 5 let, protože jí vlastně nemáte rádi. A uděláte to přes smsku. A pak umřete hlady a zimou.

6. Sex Pistols - Anarchy In The U.K.

Britská vláda teď bere celý brexit hrozně punkově - no deal Brexit je vlastně naprostý chaos a anarchie. Jako by Britové říkali celému světu: Hlavně nám neříkejte, co máme dělat, jo?!

7. Pink Floyd - Us and Them

Jestli to vlastně není celé jen o tom rozdělení na my a oni. Britové se nikdy nepovažovali za součást Evropy - kanál La Manche je vždy odděloval od těch druhých.

8. The Beatles - Help!

A zatímco se přibližuje možnost chaotického vystoupení, sílí ze stran odpůrců brexitu panické volání o pomoc.

9. Oasis - Don't Go Away

Názor Evropy nakonec nejlépe paradoxně vyjádřili dva ukříčení Angličané - Británie, neodcházej!

10. Led Zeppelin - Babe I'm Gonna Leave You

Bohužel, britská vláda se vyjádřila jasně. 29. března 2019 se po 46 letech rozejde největší manželství bez lásky v dějinách.

A jestli vás téma odchodu Spojeného království z Evropské unie zajímá, tak si určitě přečtěte, že vyděšení Britové kupují předražené Brexit Boxy - co se v nich dá najít?

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu