fb pixel Sázka na Prahu: TOP 09 a STAN zkouší novou cestu, do zastupitelských voleb půjdou společně – G.cz
Vyhledávání

Sázka na Prahu: TOP 09 a STAN zkouší novou cestu, do zastupitelských voleb půjdou společně

Miroslav Kalousek sice může za všechno, ale když na něj zaútočí trollové, i on je silně znepokojen. Co se délky působení v prezidentském úřadu týče, je Masaryk českým rekordmanem. + DALŠÍ 1 FOTKA

TOP 09 a STAN se připravují na podzimní komunální volby a v rámci Prahy hodlají neponechat nic náhodě. Proto 7. března zástupci obou subjektů oznámili staronovou spolupráci; do zastupitelstva hlavního města budou kandidovat společně.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.3.2018, 16:08

Kamarádi do deště

Možná jste si v pražské MHD všimli plakátů s polovinou hlavy Karla Schwarzenberga, heslem o masarykovské demokracii a datem 7. března. Kdo čekal, že půjde o zábavnou show nebo snahu vyvolat ducha tatíčka českého národa, ten je mimo. TOP 09 jen chtěla světu sdělit, že do podzimních voleb do zastupitelstva Prahy bude kandidovat spolu se STAN. Čestný předseda prvního jmenovaného subjektu se stal jakousi tváří celé akce.

V parlamentních volbách 2017 se TOP 09 ve vedení s Miroslavem Kalouskem dostala v Praze na čtvrté místo s 12,64 % hlasů, STAN těsně překročili pětiprocentní hranici. Pokud se strany zasnaží společnými silami, mohlo by to konkrétně v hlavním městě zafungovat. Kalouska navíc vystřídal o něco populárnější a "čerstvý" Jiří Pospíšil, který oznámil, že má v úmyslu být lídrem.

Ve společném prohlášení, které předchází koaliční smlouvě, se TOP 09 a STAN zavázaly k boji proti korupci, investicím do vzdělávání, řešení dopravy ve městě, stavbě nových bytů nebo posílení průhledného hospodaření hlavního města. Jsou rozhodnuti také nastolit lepší vztahy mezi magistrátem a městskými částmi Prahy.

Informace o spolupráci strany zveřejnily symbolicky v den narození prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Tisková konference se navíc konala v Knihovně Václava Havla, a právě i Schwarzenberg během ní promluvil. Napadá nás něco o srazu mrtvých velikánů, ale víc to asi až do voleb komentovat nebudeme. Třeba nás kluci (a holky) překvapí.

A tady čtěte komentář k demonstraci proti Zdeňku Ondráčkovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články