fb pixel
Vyhledávání

SATIRA: Zachrání Klaus Británii, nebo přijde hrůzovláda prince Harryho? 5 scénářů vývoje šílenství jménem brexit

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Přímé přenosy z britského parlamentu se v posledních dnech staly nejpopulárnějším komediálním pořadem ze Spojeného království. Jinak než slovem komedie se totiž celý chaos okolo brexitu nedá popsat. Nikdo neví co bude dál, premiérka Theresa May kormidluje potápějící se loď směrem k ledovci a zbytek posádky jí místo rady hodil kompas na dno oceánu. Redakce G.cz se tedy po poradě s Astrologickým ústavem Akademie věd rozhodla sepsat pět možných scénářů vývoje okolo brexitu.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 15.3.2019, 14:34

1. Evropský svaz

Evropská unie vyčerpaná neustálými obraty svých britských kolegů se rozhodne zareagovat na celou situaci radikálně a 28. března 2019 oznámí Jean-Claude Juncker vznik nové mezinárodní organizace s názvem European Association, (česky Evropský svaz). Nové vedení Evropského svazu oznámí, že s platností od následujícího dne přechází všechny instituce a členské země Evropské unie pod nově ustanovený Evropský svaz. Tedy s výjimkou Velké Británie, která si tak může z Evropské unie vystupovat jak dlouho jen bude chtít, aniž by tím otravovala zbytek Evropy.

2. Británie v Evropě, ale nikomu se to neřekne

Theresa May se dohodne s opozicí a ještě toho dne je odhlasován odchod z Evropské unie se zachováním všech výhod pro Británii. Brexitáři slaví, Boris Johnson odpálí šampaňské ještě ve Sněmovně a May slibuje, že Britové na unijní účet již nikdy žádné peníze nepošlou. Až na to, že to tak docela není pravda – ve skutečnosti k odchodu nikdy nedojde, protože během hlasování mají domluvení poslanci za zády zkřížené prsty, takže hlasují jen naoko. Británie tak zůstává v Evropské unii, jen se to nikomu neřekne. Z účtu britské vlády skutečně přestanou odcházet peníze do evropského rozpočtu, ale místo toho nechá každý večer britský velvyslanec v Bruselu na vrátnici Evropského parlamentu tašku s neoznačenými bankovkami. Malá lež přeci nikomu neublíží. A už vůbec ne zemi, která si celý brexit odhlasovala na základě lží.

3. Referendum o euroxitu

Jean-Claude Juncker rozčílený nestálou změnou názorů britského parlamentu vyhlásí na duben první celoevropské referendum s jedinou otázkou: "Mělo by Spojené království zůstat v Evropské unii?“ Těsnou většinou vyhrají zastánci vyloučení Británie z projektu sjednocené Evropy. Londýn protestuje, ale Brusel odpoví jasně, že hlasování byla volba lidu.

4. Byl to ne-brexit

Theresa May vyhodí svého ministra pro brexit a na radu internetových diskutérů si najme služby skutečného experta na všechno a ředitele Institutu Václava Klause, doktora inženýra Václava Klause. Premiérka zdůvodňuje svůj výběr Klausovými nezanedbatelnými kvalitami a zkušenostmi s poklidným rozpadem Československa. Klaus po vzoru svého syna pronese v britském parlamentu projev, ve kterém přirovná vyjednávání o brexitu k holocaustu: "Tak jako se Židé dusili v plynových komorách, tak se teď Britové dusí v koncentračním táboře jménem Evropská unie.“ Šokovaní poslanci okamžitě odhlasují Klausovu deportaci zpět do Čech. Bývalý prezident celou situaci komentuje slovy: "Falešná a prázdná May".

5. Hrůzovláda prince Harryho

Labouristická strana se rozhodne převzít moc a během noci nechá vyměnit všechny zámky v britském parlamentu, takže se vláda nemůže dostavit na hlasování, které ji zbaví moci. Labouristé následně ustanoví revoluční dělnickou vládu pod vedením soudruha protektora Jeremyho Corbyna, který okamžitě začne vyjednávat s Evropou novou dohodu. Týden po labouristickém převratu se Corbyn rozhodne podepsat dekret znárodňující majetek královské rodiny. V reakci na to započne princ Harry nekrvavý puč, během kterého odstaví Corbynovu proletářskou vládu od moci bez prolití kapky krve - všechny její členy totiž nechá ve spánku udusit polštáři.

Následně Harry vyhlásí sesazení své babičky (ta si ničeho nevšimne, jelikož právě renovuje v Buckinghamském paláci ložnici a je moc zabraná do vybírání tapet) a ujímá se moci jako regent Spojeného království. Britská armáda následně vyhazuje tunel pod La Machem do povětří a pro jistotu postaví podel své jižní hranice zeď. Brexit je dokončen a všichni v Británii jsou konečně šťastní – tedy od té doby, co nechal princ Harry I. Krvavý všechny nešťastné deportovat do gulagů v Severním Irsku.

A tady si přečtěte 5 důvodů, proč je Orlík mnohem lepší kapela než Ortel.

Podobné články

Doporučujeme

Další články