SATIRA: Prostě postavíme letadlovou loď! 4 fiktivní výroky ministrů za hnutí ANO, kterých se brzy dočkáme – G.cz
Vyhledávání

SATIRA: Prostě postavíme letadlovou loď! 4 fiktivní výroky ministrů za hnutí ANO, kterých se brzy dočkáme

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Ministr životního prostředí Richard Brabec se ve středu vyjádřil k ekologickým protestům studentů z minulého týdne. Mimo jiné prohlásil, že je boj proti změnám klimatu v Čechách zbytečný, dokud se české rodiny nevzdají svých aut. Jedná se snad o novou propracovanou taktiku ministru z hnutí ANO – když něco nefunguje, řekneme tu první věc, která nás napadne?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 28.3.2019, 07:00

Co slina na jazyk přinese

Brabcova slova sice dávají smysl, ale svým způsobem v mnohém připomínají novou myšlenku ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové, která se po fiasku s daty (pamatujete?) rozhodla předložit národu další ze svých geniálních myšlenek – kdo vlastní více než tři byty v domě, bude si muset vyřídit živnost. Stát selhává při boji s neregulovaným trhem bydlení, který reprezentuje AirBnb a nejlepším nápadem ministryně Novákové je potrestání kohokoliv, kdo vlastní více než tři bytové jednotky. Zdá se, že ministři za hnutí ANO se rozhodli najet na novou, značně nekonvenční taktiku – prostě plácnou, co jim slina na jazyk přinese. Rozhodli jsme se proto pro vás předem připravit 4 nová řešení problémů Česka podle ministrů za hnutí ANO, kterých se bezesporu v nejbližších dnech dočkáme.

1. Alena Schillerová, ministryně financí

"Lidé nemají peníze, protože moc utrácí. Když si peníze necháte v kapse, budete jich mít více," reagovala ministryně Alena Schillerová na otázku, jak má v plánu vyřešit problém s narůstajícím počtem osob pod hranicí chudoby. Následující neděli vystoupila v Otázkách Václava Moravce, kde se pokusila národu vysvětlit svůj výrok. Na otázku moderátora, co mají dělat lidé, kteří nemají vůbec žádné peníze odpověděla s úsměvem:"Kdo nemá peníze, měl by si najít práci." Jiří Ovčáček po odvysílání pořadu oznámí na svém twitterovém účtu, že pan prezident navrhne paní ministryni na Nobelovu cenu za ekonomii.

2. Lubomír Metnar, ministr obrany

"Pokud chceme dávat na obranu 2 % rozpočtu, musíme více utrácet za armádu," prohlásil ministr Lubomír Metnar na přednášce k 20. výročí vstupu do NATO. Pro začátek navrhl Metnar stavbu letadlové lodě, jejíž náklady by bez problémů doplnily zbývajících několik desítek procenta do vytouženého dvouprocentního závazku. Konstrukcí lodě, kterou většina občanů považuje za zbytečnou je pověřena plzeňská Škodovka, ale jelikož poblíž Plzně není jediná větší řeka, nechá vláda ze státních peněz postavit speciální říční přístav na Vltavě, který je umístěn v pražských Maninách, které jsou za tímto účelem celé srovnány se zemí.

Stavba jaderné lodě s názvem "Prezident Zápotocký", po našem druhém dělnickém prezidentovi, si kromě destrukce celé holešovické čtvrti vyžádá ještě odebrání jednoho bloku elektrárny Temelín, který je následně vmontován do plavidla. Celá stavba si ze státního rozpočtu ukousne přes 19 % rozpočtu, na což reaguje americký prezident Donald Trump na svém Twitteru: "Czech people are cool. I like them. I like big boats too. GOOD JOB."

3. Jan Kněžínek, ministr spravedlnosti

"Ve vězení je moc vězňů, jelikož se v Čechách páchá moc trestných činů," prohlásil ministr Jan Kněžínek, nestraník za ANO u příležitosti konference o nové úpravě trestního zákoníku. Následně doporučí ministr zrušit téměř polovinu trestných činů - v novém zákonu tak třeba zůstane vražda, ale vypadne pokus o vraždu. Ministr své rozhodnutí hájí slovy: "Dává se snad medaile za pokus o skok do dálky?“ Kromě toho vypadne ze zákona i dotační podvod, čímž soudy házejí pod stůl kauzu Čapího hnízda.

4. Dan Ťok, ministr dopravy

"Dálnicí je málo, jelikož po nich jezdí málo aut. Kdyby měl každý auto, bylo by dálnic více," prohlásí na Twitteru ministr dopravy Dan Ťok. Babišova vláda ještě ten den schválí dotace na nákupy nových aut – každý občan, který si koupí vůz, dostane od státu slevu celých 75 %. Peníze se ministerstvu financí podaří sehnat převedením téměř celého rozpočtu ministerstva životního prostředí pod rezort dopravy.

O den později spolu ve společné tiskové konferenci vystoupí, jak rozzuřený Brabec, který je rozčílený, že veškerá agenda ministerstva životního prostředí si teď musí vystačit s pouhými 5000 korun na celý měsíc, což dle Brabce nestačí ani“k nákupu krabic pro vyhozené zaměstnance“, tak premiér Babiš, který Brabcovi doporučí sehnat peníze sběrem papíru. Na to premiér pochválí Ťoka za nezvykle iniciativní tweet – v ten moment přiběhne před kamery zadýchaný ministr dopravy, který národu i šokovanému premiérovi oznámí, že uvedený tweet nenapsal on, nýbrž jeho falešný profil na Twitteru, který v posledních dnech nabývá na popularitě. Babiš situaci vyřeší snadno – vyhodí pravého Ťoka a zaměstná toho falešného.

Během 5 let je dostavěna celá dálniční síť České republiky – s výjimkou dálnice D1. Ta je totiž, jak se zjistilo, postavena zřejmě na indiánském pohřebišti, a proto nebude nikdy dokončena.

A tady čtěte, jak vláda vypekla s učiteli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články