SPD kontra Lety
Téma koncentračního tábora Lety se zdálo mrtvé, jenomže není. Rozhodně ne pro členy SPD. Poté, co předseda strany Tomio Okamura v rozhovoru pro DVTV minulý týden mimo jiné řekl, že neoplocený tábor nikdo nehlídal (přičemž se odkazoval na historický pramen, který neexistuje a podle dobových fotografií minimálně v pasáži o neoplocení jasně lhal) a lidé v něm se mohli volně pohybovat, se Česko-romské sdružení Konexe rozhodlo šéfa kontroverzní strany zažalovat.
Aby toho ale nebylo málo, v reportáži v pořadu ČT 168 hodin vyšlo najevo, že Okamurův spolustraník Miloslav Rozner se na sjezdu strany začátkem prosince 2017 rozhodl zabrousit až na hranici popírání holocaustu. „Ano, nejsem takový odborník na kulturu jako třeba pan exministr Herman, ale bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půl miliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku,“ vyplývá z audionahrávky jeho projevu, který reportéři České televize získali.
Kamarád do deště - příběh z Týna nad Vltavou
I když toto půvabné prohlášení padlo už před pár měsíci, na sluneční světlo ho novináři vynesli až 4. února. To asi úplně nepotěšilo člena Pirátské strany Mikuláše Ferjenčíka. Oba politici pochází z Týna nad Vltavou, a i když se v politickém přesvědčení rozcházejí, Ferjenčík se krátce před zveřejněním v každém ohledu nešťastného výroku svého ‚souseda‘ veřejně zastal – konkrétně to bylo 31. ledna skrze facebookový status.
„Nevím, jestli bych Mílovi svěřil své děti, ale z těch pár setkání, která jsem s Mílou absolvoval, bych řekl, že je to hodný člověk, který bere svou práci poslance vážně,“ napsal Ferjenčík a pokračuje: „Pracovitost, poctivost a vytrvalost jsou v řadě případů důležitější než inteligence a mediální protřelost. Kolega Rozner zastupuje prakticky protikladný politický proud, než já, ale to neznamená, že bych se mu měl následující 4 roky pošklebovat kvůli pár bizarním výrokům.“
Ten si teda teď musí připadat jako pitomec, co? Ono mu to ostatně dost lidí dalo okamžitě sežrat, včetně třeba takového Jakuba Horáka nebo publicisty a hudebníka Petra Jirsáka.
A tady se podívejte na fotografie z koncentračního tábora Dachau.