fb pixel Roušky opět vždy a všude, oznámil dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch – G.cz
Vyhledávání

Roušky opět vždy a všude, oznámil dnes ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Zdroj: www.vlada.cz

Roušky jsou ve velkém zpět, nebo spíše zase budou, a to od čtvrtka 10. 9. a do odvolání. Opět si je nasadíme plošně ve všech vnitřních prostorách v celé České republice. Na svém twitterovém účtu do dnes dopoledne uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nové nařízení je reakcí na zhoršující se epidemiologickou situaci v Česku.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 9.9.2020, 11:11

V Česku skokově přibývá nakažených. Za úterý přibylo pozitivně testovaných na COVID-19 celkem 1 164 lidí. Jedná se o nejvyšší číslo od samého začátku vypuknutí nákazy v Česku. Vláda se proto rozhodla přistoupit k dalšímu opatření. "Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsem dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu Chytré karantény. S odborníky jsme se shodli, že od zítra (čtvrtka) zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Podrobnosti vydáme v průběhu dne," uvedl na twitteru ministr Vojtěch. Aktuálně si musíme chránit ústa a nos je při cestách hromadnou dopravou nebo návštěvách úřadů a zdravotnických a sociálních zařízení. Roušky patří nějakou dobu také na ruzyňské letiště v Praze.

V Praze je to pak dále také v obchodech, nákupních centrech a na poštách. Není to ale jediná změna, která dnes v hlavním městě vstupuje v platnost. Nově jsou omezené otevírací doby restauračních zařízení, barů a nočních klubů, které musí být zavřené od půlnoci do šesti do rána.

Protiepidemická opatření ale provází zmatky, které jsou vládním představitelům hojně a právem vyčítané. Uvidíme tedy, s čím se ještě dnes setkáme. Hlavní vládní epidemiolog Roman Prymula pro Seznam Zprávy uvedl, že se v současnosti vše ladí, a to včetně možných výjimek. Tak se necháme překvapit. Pravdou ale je, že na zvyšující se čísla pozitivně testovaných v Česku již reagují okolní státy, které pochopitelně vše bedlivě sledují. Někteří naši sousedé jako například Německo již zvažují, že Česko zařadí mezi tzv. "červené" státy. Co to znamená, to víme všichni... Pane premiére, ještě jsme pořád v boji s koronavirem špičkou, co myslíte?

Podobné články

Doporučujeme

Další články