Roswellský incident - důležitý milník mezi ufology: 8 zajímavostí o tajemné a dobře utajované havárii

Obrázek uživatele vaclav.roman
02.07.2018, 16:52

Úřady k tomuto tématu mlčí, případně zaujímají odmítavý postoj, ale taky máte hlodavý pocit, když se rozhlédnete kolem sebe, že mimozemšťané jsou dávno mezi námi? Na začátek července připadá významný den – světový den neidentifikovaných létajících objektů neboli UFO.

A 2. červenec nebyl vybrán náhodou. K tomuto datu se totiž váže snad nejznámější pozorování UFO. V roce 1947 zažil farmář William Mac Brazel na farmě nedaleko Roswellu něco neskutečného.

1. Tajemný výbuch

V podvečer 2. července 1947 uslyšel farmář mohutný výbuch. Ve stejné době byl nedaleko Roswellu pozorován předmět diskovitého tvaru letící severozápadním směrem. Další den našel Brazel na svém ranči podivné trosky.

2. K incidentu došlo u obce Corona

Nejbližší obcí k místu nálezu byla obec Corona. Přesto se o ní v souvislosti nálezem nikdy nehovoří. Incident bývá spojován s městem Roswell v americkém státě Nové Mexiko, a to navzdory skutečnosti, že se od místa nálezu nachází 127 km daleko. Farmář Brazel informoval o povaze trosek místního šerifa a právě ten dal echo do Roswellu. Nacházela se tam totiž letecká základna pozemních sil.

3. Mlčeti zlato

Šerif se spojil s majorem Jessem A. Marcelem, pak už vše vzalo rychlý spád. Farmář Brazel se ocitl na několik dní za mřížemi. Po propuštění mu bylo nakázáno, že v zájmu bezpečnosti státu nemá o svém nálezu nikomu nic říkat. Během jeho „věznění“ zajistili vojáci pod velením majora Marcela na ranči všechny trosky. Vyrojily se spekulace, že zde byly objeveny trosky mimozemské vesmírné lodi a to včetně posádky.

4. Oficiální vyjádření

Tisk o tzv. roswellském incidentu informoval 8. července 1947. V novinách Roswell Daily Record vyšel článek, že roswellské letectvo zajistilo na ranči létající talíř. Jenomže ještě téhož dne byla tato informace dementována. Trosky byly označeny za pozůstatky zříceného meteorologického balónu a aby dodala armáda svým slovům váhu, na tiskové konferenci novinářům nalezené trosky předvedli. Dle svědků však byly důkazy vyměněny a ze strany armády se jednalo jen o divadelní frašku.

5. Kouřová clona

Věrohodné vysvětlení fantastické nehody mohlo být snahou utajit něco zcela jiného. Dle dalších hypotéz se v tomto případě mohlo jednat o havárii přísně utajovaného leteckého dopravního prostředku.

6. Pitva mimozemšťana

Když se na roswellský incident skoro zapomnělo, vzbudilo velký poprask video zachycující pitvu mimozemšťana, který měl ztroskotat u Roswellu. Černobílý film se však ukázal jako podvrh.

7. Vláda nepřestává uklidňovat

„Nebojte se, ve vesmíru jsme sami.“ Americká vláda jako by nás chtěla neustále chlácholit, že z temných dálav vesmíru nám žádné nebezpečí nehrozí. Tak si lze chávat i vysvětlení události, ke kterému se uchýlilo vojenské letectvo v roce 1994. Pro uklidnění vydalo dokumentaci o tehdy tajném projektu na detekci sovětským nukleárních testů. K tomu měly právě sloužit vysoko létající balóny, které lidé často zaměňovali s vesmírnými loděmi emzáků.

8. Loutkové divadlo

Vojenské letectvo vydalo v roce 1997 (tedy 50 let po události) zprávu, ve které vysvětluje, co viděli svědci, kteří tvrdí, že viděli těla mimozemšťanů. Podle zprávy se mělo jednat o loutky, plastikové figuríny, které byly shazovány z vysoko letících balónů. Jednalo se o experiment, na základě kterého se mělo zjistit, jak nejlépe katapultovat piloty.

A zde si přečtěto O bizarní ruské lži, tentokrát o tajemné islámské zbrani.


Komentáře

Doporučeno pro vás