fb pixel 10 nejšílenějších konspiračních teorií: na těchto výmyslech ani zrnko pravdy nenajdete – G.cz
Vyhledávání

10 nejšílenějších konspiračních teorií: na těchto výmyslech ani zrnko pravdy nenajdete

Židovský žralok zabiják, jehož útoky nejsou vůbec košer. Podoba čistě náhodná? Jenže – je tu vůbec nějaká podoba? Podvod na druhou. Jak mohl někdo přistát na něčem, co vůbec neexistuje? Existuje muž, který tvrdí, že se dostal do alternativní dimenze, v níž se The Beatles nikdy nerozpadli, a přinesl odtud kazetu s jejich písněmi, které nikdo v naší dimenzi nikdy neslyšel. + DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Konspirační teorie jsou jakýmsi kořením historického i současného dění. Některé věci se těžko vysvětlují, tak proč si je nevysvětlit po svém za pomoci celosvětových spiknutí, mimozemšťanů a nadvlády obskurních tajných společností, že?

Jan Palička
Jan Palička 8.3.2018, 10:22

Zatímco některé konspirační teorie pouze provokativně nabízejí možná řešení zatím nezodpovězených a často i nezodpověditelných otázek, jiné jsou na první pohled výplodem choré mysli paranoidních šílenců a nemůže jim věřit snad nikdo, kdo má alespoň náznak zdravého rozumu. Uznejte sami – považujete následujících 10 tvrzení, která někdo vydával za pravdu, za absurdní, nebo myslíte, že by na nich něco mohlo být?

1. Finsko neexistuje

O Finsku jako jedné ze skandinávských zemí jste nepochybně slyšeli, někteří jste ho možná i navštívili. Existuje nicméně početná skupina lidí, kteří si pevně stojí za tím, že Finsko vůbec neexistuje a že se ve skutečnosti jedná o utajovaný komplot Japonska a Ruska. Tyto státy z moře v oblasti, kde je údajně finská pevnina, mohou bez obav těžit ropu. Hlavní město Helsinky je podle nich ve Švédsku a všechny okolní státy dostávají velké peníze za to, aby o celé záležitosti mlčely.

2. Židovští cvičení žraloci zabijáci

Egyptský resort Šarm aš-Šajch se potýká s velkým odlivem turistů. Kromě hrozby teroristických útoků za to může i zvýšený počet útoků žraloků v Rudém moři. Guvernér sinajské oblasti Mohammed Abdel Fadil pro to má jasné vysvětlení, které se vší vážností prezentoval na několika tiskových konferencích. Žraloci jsou speciálně vycvičení izraelským Mosadem, jehož agenti jim pomocí GPS družic vymývají mozek a motivují je k útokům na turisty, aby poškodili region. Jaká družice asi vymyla mozek guvernérovi?

3. Stephen King zavraždil Johna Lennona

Frontman Beatles John Lennon byl 8. 12. 1980 zastřelen šíleným fanouškem Markem Chapmanem – toliko známá fakta. Asi znáte konspirační teorii o tom, že Lennon vlastně (stejně jako třeba Elvis) nezemřel a žije skryt v ústraní. Ale co už asi znát nebudete, je teorie o tom, že Lennona ve skutečnosti zabil spisovatel hororů Stephen King na objednávku Richarda Nixona a Ronalda Reagana. Chapman byl pak jen najatý herec podobný Kingovi. Důkazem má být to, že King nikdy šiřitele této verze nezažaloval, tudíž jim vlastně dává za pravdu.

4. Měsíc je podvod

Nejenže se na Měsíci nikdy nepřistálo, ale ani nemohlo, protože Měsíc (stejně jako Finsko v bodě 1 vůbec neexistuje. Už těsně po prvním přistání Apolla 11 v roce 1969 se začalo spekulovat o tom, že vše bylo nahrané. Někteří konspirátoři šli ještě dál a tvrdí, že ani samotný Měsíc vůbec neexistuje. Respektive Měsíc existovat v minulosti měl, ale byl zničen a ten současný je jen hologram, který je na oblohu promítán, aby byla tato skutečnost bůhvíproč utajena. Neshody panují pouze ohledně toho, zda za tím vším stojí Rusko, nebo USA, jejichž konspirační teoretici se z podvodu vzájemně obviňují.

5. Tajné album The Beatles

Muž vystupující pod jménem James Harrison se rozhodl splnit sen všech fanoušků The Beatles a oznámil, že vlastní kopii nikdy nevydaného alba této hudební legendy. Radost ale zkazil tím, že dodal, že se jedná o album z alternativního vesmíru, ve kterém se The Beatles nerozpadli, a on ho získal od cestovatele v časoprostoru. Ve skutečnosti se jedná o remixy písní ze sólové tvorby jednotlivých členů, což ovšem Harrison popírá a vysvětluje tím, že „Brouci“ měli jen v obou vesmírech podobné nápady.

6. Saddám Husajn – pán hvězdné brány

Znáte skutečný důvod americké invaze do Iráku? Podle držitele dvou doktorátů Michaella E. Sallyho odhalil americký prezident Bush skutečnost, že irácký diktátor Saddám Husajn je vlastně reinkarnací biblického krále Nabukadnesara II., který se chystá otevřít hvězdnou bránu a vpustit tak na Zemi mimozemskou invazi. K hvězdné bráně měl pak Hussajn přijít tak, že mu sumerská božstva prozradila, kam byl portál ukryt v roce 1700 před Kristem, a Saddámovi ji stačilo jen vykopat. Naštěstí prý Bush zasáhl včas. U doktora Sallyho očividně ke včasnému zákroku psychiatra nedošlo.

7. Obama na Marsu

Americký exprezident Barack Obama podle právníků Andrewa Basiaga a Williama Stillingse dokázal ještě pozoruhodnější věc než to, že se stal prvním černošským prezidentem USA. Údajně měl být i jedním z prvních lidí, kteří se prošli po povrchu Marsu. Podle Basiaga a Stillingse byl Obama v 19 letech součástí supertajného projektu CIA, který na Marsu testoval možnosti teleportace mezi planetami. CIA ho pak zároveň instalovala i do Bílého domu, kde coby prezident mohl jako jediný zničit veškeré důkazy.

8. Pyramidy postavili dinosauři

Egyptské pyramidy jako jeden z divů světa dodnes zamotávají hlavu vědcům a historikům, kteří stále nenalézají uspokojivá vysvětlení toho, jak se lidem v primitivních podmínkách mohlo vůbec podařit tyhle gigantické kolosy z extrémně těžkých kamenných kvádrů postavit. Existuje ale spousta nepříliš uspokojivých vysvětlení, kterým vévodí teorie, podle nichž faraoni využívali na práci ochočené dinosaury, suplující práci jeřábů. Sice se staroegyptská civilizace s dinosaury míjí asi o 65 milionů let, ale oni si ti Egypťani určitě nějak poradili.

9. Michael Jackson byl zavražděn Íránem

Král popu zemřel na předávkování léky, které mu podával jeho osobní lékař Conrad Murray. Toho ale podle mnoha lidí měla platit íránská vláda, která měla eminentní zájem na Jacksonově smrti. Prezident Ahmadínežád měl Jacksonovu smrt využít k odvedení pozornosti od protestů, které se mu pak podařilo potlačit. Proč si ale Írán vybral jako oběť zrovna Jacksona, a ne třeba Michala Davida?

10. NASA plánuje apokalypsu

Americká kosmická agentura NASA měla veškerý svůj vesmírný program používat jen jako zástěrku pro svůj skutečný účel, kterým je spuštění biblické apokalypsy. V tajném projektu Blue Beam má NASA připravovat spuštění gigantických hologramů biblických postav, které budou promítnuty do atmosféry a povedou k tomu, že celý svět prožije těžký náboženský šok a sám sebe zničí. Kdo a proč měl inženýry NASA projektem soudného dne pověřit, se neví. Buď to byli ilumináti, papež nebo sám Hitler, vyberte si.

Pokud něčemu z výše uvedeného věříte a platí tedy o vás i něco z tohoto seznamu, proč jste debil, máme pro vás špatnou zprávu...

Podobné články

Doporučujeme

Další články