fb pixel Havarovali v Novém Mexiku mimozemšťané? Roswellský incident patří k nejzáhadnějším akcím americké vlády 20. století – G.cz
Vyhledávání

Havarovali v Novém Mexiku mimozemšťané? Roswellský incident patří k nejzáhadnějším akcím americké vlády 20. století

Jsou skutečně mezi námi? Pro řadu neidentifikovatelných létajících předmětů neexistuje vysvětlení. Titulní strana Roswell Daily Record Představy o tom, jak by mimozemšťané mohli vypadat, se různí. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Úřady k tomuto tématu mlčí, případně zaujímají odmítavý postoj, ale taky máte hlodavý pocit, když se rozhlédnete kolem sebe, že mimozemšťané jsou dávno mezi námi? Na začátek července připadá významný den – světový den neidentifikovaných létajících objektů neboli UFO, a to proto, že 2. července 1947 zažil farmář William Mac Brazel na farmě nedaleko Roswellu něco neskutečného...

Václav Roman
Václav Roman 2.7.2019, 13:00

Tajemný výbuch

V podvečer 2. července 1947 uslyšel farmář William Mac Brazel mohutný výbuch. Ve stejné době byl nedaleko Roswellu pozorován předmět diskovitého tvaru letící severozápadním směrem. Další den našel Brazel na svém ranči podivné trosky. O povaze trosek informoval na druhý den místního šerifa a právě ten dal echo do Roswellu, ačkoliv se od místa nálezu nachází 127 km daleko. Nejbližší obcí k místu nálezu byla Corona. V Roswellu ale fugnovala letecká základna pozemních sil.

Šerif se spojil s majorem Jessem A. Marcelem, pak už vše vzalo rychlý spád. Farmář Brazel se ocitl na několik dní za mřížemi. Po propuštění mu bylo nakázáno, že v zájmu bezpečnosti státu nemá o svém nálezu nikomu nic říkat. Během jeho „věznění“ zajistili vojáci pod velením majora Marcela na ranči všechny trosky. Vyrojily se spekulace, že zde byly objeveny trosky mimozemské vesmírné lodi, a to včetně posádky.

Tisk o tzv. roswellském incidentu informoval 8. července 1947. V novinách Roswell Daily Record vyšel článek, že roswellské letectvo zajistilo na ranči létající talíř. Jenomže ještě téhož dne byla tato informace dementována. Trosky byly označeny za pozůstatky zříceného meteorologického balónu a aby dodala armáda svým slovům váhu, na tiskové konferenci novinářům nalezené trosky předvedla. Dle svědků však byly důkazy vyměněny a ze strany armády se jednalo jen o divadelní frašku.

Věrohodné vysvětlení fantastické nehody mohlo být snahou utajit něco zcela jiného. Dle dalších hypotéz se v tomto případě mohlo jednat o havárii přísně utajovaného leteckého dopravního prostředku. I přes nejasnosti a rozruch se na roswellský incident po nějakém čase skoro zapomnělo. Poprask zpsůobilo černobílé video zachycující pitvu mimozemšťana, ale rychlo vyšlo najevo, že se jedná o podvrh.

Dodnes není jasno...

Jak to tehdy u Roswellu vlastně doopravdy bylo. „Nebojte se, ve vesmíru jsme sami,“ to je oficiální stanovisko, kterými se americká vláda v této záležitosti bez přestání snaží chlácholit veřejnost. V roce 1994 vydalo vojenské letectvo pro uklidnění dokumentaci o tehdy tajném projektu na detekci sovětským nukleárních testů. K tomu měly sloužit právě vysoko létající balóny, které lidé často zaměňovali s vesmírnými loděmi emzáků.

V roce 1997 (tedy 50 let po události) vyšla zpráva, ve které letectvo vysvětluje, co viděli svědci, kteří tvrdí, že viděli těla mimozemšťanů. Podle zprávy se mělo jednat o loutky, plastikové figuríny, které byly shazovány z vysoko letících balónů. Mělo jít o experiment, na základě kterého se mělo zjistit, jak nejlépe katapultovat piloty.

Zda tomu věříte, to už je na vás.

A zde si přečtěte o nejšílenějších konspiračních teoriích, kterým někdo skutečně věří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články