Rambo popáté a naposledy: První a Poslední krev dělí bezmála 40 let. Věděli jste, že Stallonovu postavu měl původně hrát Clint Eastwood?

Obrázek uživatele vaclav.roman
06.09.2019, 11:20

Všude dobře, doma nejlíp. Platnost průpovídky se rozhodne otestovat i legendární Rambo. V dalším, už pátém a dle všeho posledním díle filmové série se Sylvester Stallone usadí se na ranči někde v Arizoně a na americkém zapadákově se hraním na kovboje snaží zahnat vzpomínky na válečné běsnění a zabíjení. Jenže to není tak jednoduché.

Stallone se vrací jako Rambo

Sylvester Stallone, který kromě ztvárnění hlavní role také spolupracoval s Matthewem Cirulnickem na scénáři, představil první záběry z filmu Rambo: Poslední krev osobně na festivalu v Cannes. A nutno poznamenat, že vzbudily velká očekávání. Rambo nebude bojovat jen proti početné hordě protivníků, ale také svede boj s vlastní minulostí. Tvůrci slibují skutečně důstojné rozloučení s legendární postavou a sérií, která je tu s námi už bezmála čtyřicet let.

John Rambo se v pátém díle vrátil domů, série se tak po urputných bojích v džungli uzavře tam, kde začala. Rambo si našel několik lidí, na kterých mu záleží. Najednou je ale vlivem událostí a vlastní minulosti vtažen zpět do víru zabíjení.

Dcera jeho dávného přítele nedá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. „Jde k vám smrt a není nic na světě, co by vám pomohlo ji zastavit,“ říká John Rambo klidně a s rozmyslem směrem ke gangu mexického drogového kartelu.

První krev Rambo prolil v roce 1982. Připomeňme si tuto legendární akční sérii několika zajímavostmi a přidejme i pár z aktuálně chystaného snímku. A jen tak na okraj, věděli jste, že do role Ramba se původně počítalo třeba s Clintem Eastwoodem?

Film má premiéru 19.září 2019. Pokud váháte, můžete se nechat navnadit následujícím trailerem:

A zde o návratu další legendy: Arnold Schwarzenegger je zpět jako Terminátor.


Komentáře

Doporučeno pro vás