fb pixel 40 let s Johnem Rambem: Věděli jste, že Stallonovu ikonickou postavu měl původně hrát Clint Eastwood? – G.cz
Vyhledávání

40 let s Johnem Rambem: Věděli jste, že Stallonovu ikonickou postavu měl původně hrát Clint Eastwood?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Jsou filmové postavy, které si mohou beze studu říkat kultovní. Většinou je s nimi nesmazatelně spjat i herec, který je na velkém plátně ztvárnil. Jednou takovou legendární persónou je vysloužilý voják John Rambo s kamennou tváří Sylvestera Stalloneho.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 6.10.2019, 17:50

Stallone se vrací jako Rambo

První krev Rambo prolil v roce 1982. Tehdy se jako voják americké armády po letech vrátil z pekla vietnamské války zpět do vlasti. Ale politická situace se mezitím změnila, mladý muž se setkává jen s nepochopením a jednoho dne je šerifem malého podhorského městečka (Brian Dennehy) zatčen pro potulku a odveden na místní policejní stanici. Podaří se mu však utéct a v nedalekých horách svádí se svými pronásledovateli nelítostný boj o holý život.

Skoro 40 let po premiéře si už kultovní snímek můžete připomenout dnes ve 20 hodin na Prima Cool. A rovnou je možno navázat v některém z kin v okolí vašeho bydliště, protože tam pravděpodobně právě poběží Rambo č. 5, který naopak svádí svou úplně poslední bitvu.

A v mezičase si připomeňme celou tuto legendární akční sérii několika zajímavostmi. Jen tak na okraj, věděli jste, že do role Ramba se původně počítalo třeba s Clintem Eastwoodem?

A zde o návratu jiné velké legendy: Arnold Schwarzenegger je zpět jako Terminátor.

Podobné články

Doporučujeme

Další články