fb pixel Projekt Pomoc nemocnicím svedl dohromady desítky firem a stovky lidí, všichni pomáhají zdravotníkům – G.cz
Vyhledávání

Projekt Pomoc nemocnicím svedl dohromady desítky firem a stovky lidí, všichni pomáhají zdravotníkům

Zdroj: Pomoc nemocnicím

Tři miliony, na transparentní účet a zboží v hodnotě čtyř a půl milionů korun, tolik vybral projekt Pomoc nemocnicím. Všechno, co obdrží, jde na pomoc zdravotníkům, kteří si obzvlášť v druhé vlně sáhli na úplné dno. Pomoc nemocnicím jim dodává nápoje, ovoce, zajišťuje třeba hlídání dětí nebo i krém na pleť, kterou mají po roce v ochranných pomůckách naprosto zdevastovanou.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.12.2020, 12:49

Pomoc nemocnicím

Kdysi mi kolega novinář říkal: “11. září 2001 jsem takhle přišel ráno do práce… a šel jsem domů v listopadu.” Podobně se musí cítit ty stovky a tisíce zdravotníků, kteří už bezmála rok zachraňují životy během pandemie často smrtícího koronaviru. Už v první vlně inicioval projekt, který by měl zdravotníkům pomáhat, ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík.

Byla to ale druhá vlna, která naše zdravotnictví málem smetla, a možná ještě smete, ale společně s ní se zvedla i vlna solidarity. Projekt Pomoc nemocnicím tak od října vybral na svůj transparentní účet dva miliony osm set tisíc korun, a to od nejrůznějších sponzorů. A když říkáme nejrůznějších, tak myslíme vážně pestrou sbírku.

Coca-Cola dodává zdravotníkům nápoje, L’OREÁL a Unilever dodává kosmetické produkty. BILLA, ANECOOP a Product Board zase rozdávají doktorům, sestrám a nemocničním pracovníkům ovoce. SEGAFREDO darovalo kávovary, Electroworld notebooky dětem a hromada dalších společností se rozhodla podpořit naše hrdiny v první linii. Třeba finančním příspěvkem.

Tvoje peněženka má naše peníze

Neštěstí ale není nikdy daleko, takže zákonitě muselo tenhle projekt dříve nebo později postihnout neštěstí. A tentokrát to neštěstí bylo výrazně horší než celý koronavirus. Musíme vás bohužel informovat, že pro Podporu nemocnicím se vyjádřila i televize Nova prostřednictvím svého pořadu Tvoje tvář má známý hlas. A dokonce natočili pro zdravotníky klip. Takže kdybyste kromě koronaviru měli zájem i o rakovinu očí, můžete se kouknout tady.

Samozřejmě jenom žertujeme, jsme bandě vděční, že se rozhodli podpořit dobrou věc. Protože v téhle době nezáleží na tom, kdo má jaký smysl pro humor, nebo jestli někdo znesvětil vašeho oblíbeného interpreta. Teď je třeba stát spolu. A kdybyste chtěli být taky za hrdiny, koukněte na facebook Podpory nemocnic. Třeba taky můžete poslat nějakou tu kačku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články