fb pixel Problémy Lubomíra Volného: Policie vyšetřuje „flákance“ kvůli schvalování války na Ukrajině – G.cz
Vyhledávání

Problémy Lubomíra Volného: Policie vyšetřuje „flákance“ kvůli schvalování války na Ukrajině

Zdroj: Profimedia

Bývalý poslanec Lubomír Volný (Volný blok) je vyšetřován kriminální policií kvůli výrokům, které uvedl v souvislosti se schvalováním ruské invaze na Ukrajinu. Zprávu jako první přinesl Deník N a věříme, že tím potěšil nejednoho normálně smýšlejícího člověka v této zemi.

Martin Miko
Martin Miko 7.3.2022, 17:03

Volný má problém

Lubomír Volný není příliš dobrým vzorem pro své voliče a už vůbec ne pro své bývalé žáky. Podle Deníku N totiž kriminální policie oficiálně začala řešit jeho nechutné výroky na sociálních sítích, které se týkaly schvalování invaze Ruska na Ukrajinu. „Přestože jsme v této souvislosti obdrželi celou řadu podnětů od veřejnosti, činíme tak na základě vlastní monitorovací činnosti,“ sdělila pro Deník N mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Zní to neuvěřitelně, ale Volný na svém twitteru například 3. března 2022 napsal: „Evropa potřebuje víc Putinů a Orbánů a méně zločinců a teroristů jako jsou zločinecké organizace EU a NATO.“ A podobných příspěvků od té doby na svém veřejném profilu vypublikoval více než dost. Exposlanec za Volný blok zřejmě neví, jak jinak by na sebe upozornil.

Česká policie už pár týdnů na sociálních sítích i mimo ně monitoruje podněty schvalující ruskou agresi na Ukrajině. Z pohledu trestního práva totiž takovéto jednání může být posuzováno jako trestný čin. Ačkoliv máme podle Listiny základních práv a svobod právo vyjadřovat své názory svobodně, tak i svoboda projevu má v demokratickém právním státě své limity, jak připomíná sama Policie ČR. Například za takové schvalování genocidy může lidem hrozit až roční sazba vězení. To samé platí o jejím popírání, zpochybňování nebo ospravedlňování.

O Volného se policie zajímá už delší dobu v souvislosti s jeho výroky v rámci pandemie covidu-19. V říjnu 2021 proběhla internetem zpráva o tom, že policie Volného podezírá z šíření poplašných zpráv v souvislosti s lékem ivermektin. Volný totiž propagoval tento lék a ve svých facebookových příspěvcích například tvrdil, že se chystá spiknutí, jehož cílem bude diskreditace tohoto léku za pomoci zabití pacientů.

Panu Volnému by se mnohem víc vyplatilo, kdyby na sociálních sítích mlčel. Bylo by to rozhodně pro jeho peněženku i svobodu mnohem přínosnější.

Podobné články

Doporučujeme

Další články