fb pixel Primátor Kubera získal potřebné podpisy ke kandidatuře na post prezidenta – G.cz
Vyhledávání

Primátor Kubera získal potřebné podpisy ke kandidatuře na post prezidenta

Jediným kandidátem politické strany je zatím Jaroslav Kubera z ODS. A to ještě jen tak napůl.
Zdroj: Profimedia.cz

Dalším možným kandidátem na post prezidenta České republiky by mohl být místopředseda senátu, primátor Teplic a člen ODS, Jaroslav Kubera. Tomu se podařilo získat potřebné podpisy od senátorů a má jich dokonce více, než je zapotřebí. Svým podpisem přispěli senátoři hned z několika politických stran včetně ODS, ČSSD nebo ANO. Možnou kandidaturu však prozatím neohlásil, prý se rozhodne na poslední chvíli.

Martin Miko
Martin Miko 21.7.2017, 08:23

Podpisy jsou, rozhodnutí prozatím ne

Dle serveru iDnes se Jaroslavu Kuberovi povedlo získat dostatečný počet podpisů k boji o křeslo na Pražském hradě. Získal jich celkem 15 a další podpisy mu přibydou. Ke kandidatuře na post prezidenta však případnému zájemci stačí pouze 10 podpisů. V předchozích rozhovorech Kubera prohlásil, že do hry o prezidentské křeslo se přihlásí pouze v případě, že se mezi kandidáty neobjeví nikdo vhodný. Kuberovy parametry na vhodného kandidáta bohužel neznáme, takže můžeme pouze čekat na to, co přinese čas. Příští rok navíc Jaroslavu Kuberovi končí mandát primátora města Teplice.

ODS doposud žádného kandidáta na prezidenta ze svých řad neoznámila, ale vzhledem ke Kuberově podpisové aktivitě na půdě senátu se předpokládá, že se o funkci prezidenta bude ucházet. Pro ODS jsou momentálně aktuálnější volby do Poslanecké sněmovny, které se konají v říjnu letošního roku. Podobný přístup zaujalo například i hnutí ANO, kde by měl být potenciálním kandidátem současný ministr obrany Martin Stropnický.

Propagátora kouření mají lidé rádi

Sázkové kanceláře však Kuberovi prozatím moc nevěří. Na jeho potenciální výhru je vypsaný průměrný kurz 40:1, což by znamenalo, že při sázce 1 000 korun byste mohli vyhrát příjemných 40 tisíc korun. Sázkový kurz však není rozhodujícím faktorem. Během prezidentských voleb v USA měla po celou dobu Hillary Clintonová nižší kurz než Donald Trump, a přesto volby nevyhrála.

Jaroslav Kubera je členem Občanské demokratické strany od roku 1992 a v čele Teplic je od roku 1994 až do současnosti. Krom toho vykonává řadu dalších politických funkcí. Od roku 2000 je senátorem Parlamentu ČR a od loňského roku vykonává rovněž funkci zastupitele Ústeckého kraje. Mezi veřejností je známý především díky svým výrokům o kouření, jehož je velkým propagátorem. Je proslulý svým kontroverzním smyslem pro humor, proto je často zván do médií a různých politických i nepolitických pořadů.

Zde se dozvíte, proč sázkové kanceláře Zemanovi nevěří.

Podobné články

Doporučujeme

Další články