fb pixel Sázkové kanceláře Zemanovi nevěří, jasným favoritem je Drahoš – G.cz
Vyhledávání

Sázkové kanceláře Zemanovi nevěří, jasným favoritem je Drahoš

Jiří Drahoš má podle odborníků šanci stát se českým prezidentem. Vaz by mu ale mohlo zlomit několik nepříjemností, a ne všechny může ovlivnit.
Zdroj: Facebook.com

Dle provozovatele kurzových sázek Tipsport má největší šanci na to stát se příštím prezidentem České republiky bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš s kurzem 2.1. Na současného prezidenta Miloše Zemana je vypsán aktuální kurz 3.5. Vše nasvědčuje tomu, že příjemci sázek Zemanovi již nevěří do takové míry, jako tomu bylo v předchozích měsících, kdy byl Zeman suverénně na prvním místě. Kurzy jsou však ovlivňovány počtem a výší sázek na jednotlivé kandidáty. Je možné, že voliči současného prezidenta pouze nesázejí na svého lídra.

Martin Miko
Martin Miko 20.7.2017, 08:53

Bookmakeři sází na Drahoše

Zajímavý průlom ve světě kurzových sázek nastal u sázkové kanceláře Tipsport, která nabízí nejnižší kurz na protikandidáta Miloše Zemana – Jiřího Drahoše. Drahoš měl sice nejnižší kurz už na konci června letošního roku, ale nyní se rozdíl kurzu mezi ním a Zemanem prohloubil o téměř 1.4 bodu. Drahoš se tak stal dle sázkové kanceláře Tipsport jasným favoritem prezidentských voleb ČR. Za vším stojí nejen mínění bookmakerů, ale i špatný zdravotní stav současného prezidenta Zemana a hlavně enormní zájem lidí, kteří sází na Drahoše.

Bookmakeři však upozorňují, že kurzy mohou být ovlivňovány jakoukoliv událostí, která se objeví během prezidentské kampaně až do samotných voleb. U Zemana se zvýšil kurz z důvodu zhoršujícího zdravotního stavu. U Drahoše se naopak snížil, jelikož jeho dosavadní kroky během kampaně působí důvěryhodně a pozitivně v očích potenciálních voličů.

Kurzy sázek nemusejí odpovídat realitě

Podobnými kurzy reagují i další sázkové kanceláře jako například Chance.cz, která má téměř totožné kurzy na vítěze prezidentských voleb 2018. Nízký sázkový kurz však nutně nemusí označovat vítěze voleb. Bookmakeři totiž snižují kurz kandidátům, na které se nejvíce sází. Na druhou stranu mohou sázkové kurzy odrážet veřejné mínění a ovlivnit tak výsledky voleb. Každopádně do druhé přímé volby prezidenta zbývá ještě zhruba půl roku a do té doby se může ještě ledacos změnit. Konkrétní termín prozatím není znám, avšak dle zákona se musí volby konat nejpozději 30 dnů před uplynutím volebního období současného prezidenta.

Kandidátů je spousta, nemají však potřebné podpisy

Třetí nejnižší kurz má prezidentský kandidát Michal Horáček s kurzem 5.5. Tomu se již podařilo získat potřebných 50 000 podpisů od občanů. Vše je zapříčiněno tím, že začal se sběrem jako první a měl nejvíce podpisových stánků ze všech. Jako štědré gesto nabídl letos v červnu, že pomůže se sběrem podpisů Drahošovi a Hilšerovi. Drahoš však tuto nabídku odmítl. Ostatní kandidáti prozatím neoznámili úspěšný sběr potřebných 50 000 podpisů. Nicméně se počítá s tím, že Drahoš i Zeman potřebné podpisy seženou.

Mezi zájemci o prezidentský mandát je prozatím 11 potenciálních kandidátů, kteří zahájili kampaň nebo sbírají potřebné podpisy pro svou nominaci. Vedle Drahoše, Zemana, Hilšera a Horáčka projevil zájem například také Vratislav Kulhánek, Otto Chaloupka nebo Miroslav Sládek.

A zde je pohádka o rozchodu lidovců a starostů, jejichž vztah neměl dlouhé trvání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články