fb pixel Přežil tucet infarktů a měl kapelu, která zpívala jen o fotbale: Legenda rocku a piva Aleš Brichta se dožívá 62 let – G.cz
Vyhledávání

Přežil tucet infarktů a měl kapelu, která zpívala jen o fotbale: Legenda rocku a piva Aleš Brichta se dožívá 62 let

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kdo by to byl řekl, že vlastenecký opak abstinenta s trash metalovou historií Aleš Brichta tu s námi je už neuvěřitelných 62 let?! Zatímco valná většina jeho fanoušků i odpůrců neměla pochyb o tom, že se kvůli svému životnímu stylu tohoto jubilea nedočká, my jsme mu věřili.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 10.8.2021, 09:02

Zralý Brichta

Zatímco dnešní generace zná Aleše Brichtu jako malátného zpěváka, který vystoupil v rámci voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2017 ve štábu SPD, kde živě zazpíval hymnu, my ho známe jako komplexní osobnost, o níž se dá napsat minimálně 6 zajímavostí. Tady jsou!

1. Tajemství slunečních brýlí

Určitě jste si všimli, že si Aleš Brichta nikdy nesundavá své sluneční brýle. Je to tím, že v 16 letech přišel o levé oko při jízdě automobilem. Legenda praví, že našel doma klíčky od auta, takže se s kamarády rozhodli, že pojedou do Českého Brodu. Když ho kamarád požádal, zda by se mohl taky projet, mladý Aleš neváhal a nechal ho. Kamarád na první křižovatce vjel do příkopu a nepřipoutaný Brichta proletěl předním sklem, čímž přišel o oko. Dokonce měl 70 stehů na celém obličeji.

2. Jeho příbuzný je ruský válečný malíř

Málokdo ví, že jeho příbuzný je Vasilij Vasilijevič Vereščagin. Tento ruský válečný malíř žil v druhé polovině 19. století a byl poloviční Tatar. Aleš Brichta jeden z jeho obrazů s názvem Apoteóza války použil na obale desky Farao od kapely Arakain z roku 1999.

3. Založil kapelu, která zpívala jen o fotbale

V roce 2000 vznikl projekt s názvem Hattrick, který se textově věnoval jen kopané a všechny písně byly jen a pouze o tomto sportu. Píseň „Nechte vlajky vlát“ sklidila obrovský úspěch a dodnes se hraje na fotbalových utkáních. Tato skladba se dokonce stala oficiální hymnou fotbalové reprezentace na MS v Německu v roce 2006.

4. Je velkým fanouškem fantasy a sci-fi

Když zrovna nenadává na uprchlíky a migranty, věnuje se četbě sci-fi a fantasy, kterýchžto žánrů je velkým fanouškem. V rámci vydání desky Anděl posledního soudu dokonce vypustil i miniknihu, v níž se objevuje science fiction povídka, o kterou se autorsky postaral sám Brichta.

5. Aktivní účastník demonstrací a odpůrce EU

Na svých sociálních sítích se pravidelně vyjadřuje proti migrantům. V roce 2009 dokonce vydal desku s názvem Deraziter, za což se stal terčem kritiky. Skladba z alba měla být mířená proti nepřizpůsobivým a Romům. On sám však všechno popřel. V roce 2015 pro změnu veřejně vystoupil na demonstraci proti imigraci a za vystoupení z EU.

6. Přežil 12 mrtvic, ale hraje dál

Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Aleš Brichta za svůj život prodělal 12 mrtvic. Není žádným tajemstvím, že pivo je jeho vodou a lihoviny všeho druhu jsou jeho denním chlebem. V podstatě se jedná o takovou českou verzi Keitha Richardse. V minulém roce se dokonce povídalo, že Brichta zemřel. Jenže to nakonec byla pouze fáma.

Kromě toho všeho se Brichta kamarádí s Tomiem Okamurou nebo s Tomášem Ortelem, což samozřejmě moc neceníme.

A zde vám nechceme radit, ale vstupovat do Dělnické mládeže není moc dobrý nápad.

Podobné články

Doporučujeme

Další články