Prezident Miloš Zeman hodlá propustit Ovčáčka. Jeho novým mluvčím bude poslanec Rozner – G.cz
Vyhledávání

Prezident Miloš Zeman hodlá propustit Ovčáčka. Jeho novým mluvčím bude poslanec Rozner

Zdroj: česká televize/profimedia.cz

Doslova raketový skok ve své kariéře v posledním týdnu zažívá čerstvý poslanec za SPD Miloslav Rozner, kterému k získání mandátu v Jihočeském kraji postačilo zajít si s panem Okamurou na hokejový zápas a navštívit předvolební debatu na téma kultura v České televizi. Roznerova nesporného řečnického talentu si všiml i prezident ČR Miloš Zeman, který byl jeho výstupem učarován natolik, že mu nabídl místo tiskového mluvčího. Ovčáček tak nejspíš dostane padáka.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 26.10.2017, 10:32

Roznerova cesta ze Ševětína až na Pražský hrad

Jeden den perete bílé ručníky a připravujete chlebíčky pro kapelu Tublatanka na dlouho plánovaný koncert v Kulturním domě Ševětín, druhý den se z vás stává hrdý poslanec za SPD Tomia Okamury a třetí den vám samotný prezident České republiky nabízí práci tiskového mluvčího na úkor svého věrného nohsleda Jiřího Ovčáčka, který se zdá v očích Zemana za téměř 5 let poctivé práce už okoukaný pro všech spodních 10 milionů občanů.

Člověk, který mluví a zároveň nic neříká, učaroval na sociálních sítích desetitisícům lidí, kteří si i několik týdnů po debatě opakují jeho neobvyklé slovní hříčky a neologismy, které vytváří v přímém přenose. Tento talent nezůstal dlouho bez povšimnutí a po včerejším vyjádření Roznera v Mladé frontě na téma budoucí koalice ANO a SPD už bylo doslova jasno, kdo mluví a kdo takzvaně pouze čumí. Svým výrokem „Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel vybrušovat a neřekl něco špatně. Já nechci nic ovlivňovat a čekám, co Tomio pro nás vyjedná,“ zaujal i naši hlavu státu. Poté, co pan dosavadní tiskový mluvčí Ovčáček připravil pro prezidenta klasickou ranní rešerši toho nejzásadnějšího, co se v psalo v denním tisku, se mezi nejzásadnějšími výroky objevil i Roznerův citát. Tak se Jiří Ovčáček v podstatě připravil o práci.

„Jiří, ten člověk je geniální. S Roznerem ty volby nemůžu prohrát,“ prohlásil Zeman veselým tónem. Ovčáček se však vesele netvářil, jelikož věděl, že bude nahrazen člověkem, který má 20 let praxe v kultuře a ví, že v 90. letech to bylo mnohem lepší a dělo se víc akcí. Každý ví, že s nostalgií 90. let se nedá bojovat. Jeho slovník navíc disponuje termíny a odbornými výrazy, které nezná pražská kavárna ani sluníčkářští novináři, což patří mezi jeho hlavní přednosti.

Mluví, ale v podstatě nic neříká

Ještě včera odpoledne byl Rozner pozván na Pražský hrad, kde tento čerstvý poslanec za SPD obdržel pracovní nabídku snů. Rozner ihned vycítil, že je ve vyjednávací pozici a požadoval státní vyznamenání pro Argemu. Proti tomuto požadavku nikdo nic nenamítal, protože tímto titulem se již pyšní například Daniel Hůlka nebo František Ringo Čech. Roznera nezajímaly peníze, jelikož je to kulturní člověk a pořádáním erotických plesů si již vydělal slušný obnos peněz. Miloš Zeman mu sdělil, že by si musel založit Twitter, kde by prezentoval názory v zájmu Pražského hradu a prezidenta republiky. Zatímco Miloš vesele hovořil o pracovní nabídce, seděl Jiří Ovčáček naštvaný v rohu na svém obvyklém místě s obavami, že o svou milovanou pracovní pozici přijde.

Roznera Twitter moc nenadchl. Rád se totiž obklopuje slavnými rockery typu Aleš Brichta nebo Miloš Dodo Doležal. Zeman Roznera upozornil, že by se setkával s hlavami států všech zemí světa a měl by možnost cestovat s ním po celém světě i po všech krajích republiky. Jenže Ševětín je Ševětín a rockovýho psa novým kouskům nenaučíš. Rozner u konce rozhovoru prohlásil, že potřebuje několik týdnů na rozmyšlenou.

Miloš tedy prozatím čeká. Miloslav Rozner asi určitě možná s prezidentovou nabídkou jakoby tak uplně nesouhlasí a bude se nejspíše dále věnovat managerování kapely Argema a práci poslance za SPD. Stále se totiž ještě může teoreticky stát, že jakožto expert na kultůru se bude moct stát naším příštím ministrem kultury.

A zde chce Okamura zakázat McDonald. Když mu bylo 18, zapomněli mu dát do burgeru okurku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články