fb pixel Přelet nad moravským hnízdem: Donald Trump se na cestě do Indie vyhnul Brnu – G.cz
Vyhledávání

Přelet nad moravským hnízdem: Donald Trump se na cestě do Indie vyhnul Brnu

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

I americký prezident Donald Trump se svým leteckým speciálem Air Force 1 se při cestě do Indie vyhnul Brnu. Jak je to možné? Během letu totiž přelétal nad Českou republikou přímou čarou a „záhadným“ způsobem se doslova obloukem se vyhnul brněnské metropoli. Náhoda? Nemyslíme si!

Martin Miko
Martin Miko 24.2.2020, 16:01

Letět nad Brnem? Vadí!

Ačkoliv americký prezident Donald Trump v pozici nejmocnějšího muže nikdy Česko nenavštívil, tak nad ním alespoň přeletěl. Vyhnul se však Brnu. Ne kvůli vtipům, které o Brnu v naší zemi kolují, ale kvůli silnému větru, na což upozornil na svém Twitteru Vojtěch Gibiš ze Seznam Zpráv. Cestou do Indie, kam Trump letěl v noci na diplomatickou cestu leteckým speciálem Air Force 1, se stavil na německé vojenské základně Ramstein.

„Trumpovi asi Brno nevadí. Prezident USA se v noci vyhnul Brnu obloukem. Proč? Řídícího letového provozu pilot požádal o manévr „for timing“. Televizi Seznam to potvrdil Richard Klíma z Řízení letového provozu ČR,“ napsal si na svém Twitteru televizní zpravodaj Vojtěch Gibiš ze Seznam Zprávy. Za vše nemohla špatná pověst Brna, ale orkán, který znepříjemňoval letadlu Air Force 1 letový plán.

Celý letecký manévr samozřejmě vyvolal řadu očekávaných vtípků na účet Brna i amerického prezidenta. „Možná se jen chtěl vyhnout Ivaně,“ okomentoval status jeden z uživatelů. Trumpova první manželka pochází ze Zlína. Jiní si zas myslí, že se Trump vyhýbal Dukovanům. Vyhnout se Brnu na cestě do Indie byla pro Trumpa každopádně rozumná volba, shodují se všichni hromadně.

Okolo prezidentovat leteckého speciálu Air Force 1 je samozřejmě hodně zajímavostí, které stojí za zmínku. V letounu je například sprcha nebo malá posilovna. Konstrukce trupu letadla je navíc oproti běžným modelům zpevněná a prý dokáže ustát i jaderný výbuch.

Kromě toho má Air Force 1 i spoustu dalších vychytávek, které dokáží například přerušit fungování nepřátelských radarů nebo zmást navigaci útočících raket. Veškerá okna v letadle jsou navíc obrněná. Na člověka, který ve stroji letí, opravdu nemůže jen tak někdo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články