fb pixel KOMENTÁŘ: Miss Německa je zralá a oblečená. Nedělejme ze soutěží krásy vědu, to je radši zrušme úplně – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Miss Německa je zralá a oblečená. Nedělejme ze soutěží krásy vědu, to je radši zrušme úplně

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

V Německu se rozhodli, že v porotě při volbě nejkrásnější Němky v zemi zasedne pouze něžné pohlaví, a tak se stalo, že se vítězkou stala 35letá blondýna Leonie Charlotte von Hase, kterou pravděpodobně nikdo od začátku milénia neviděl v plavkách. Svět už nikdy nebude takový, jaký býval.

Martin Miko
Martin Miko 24.2.2020, 11:51

Němky si přivlastnily soutěž pro muže

Být starý a vyčpělý ještě neznamená, že nemůžete zvítězit v soutěži Miss. Tuto každoroční estrádu máme všichni spojenou s tím, že se sejde tucet mladých a vyzáblých dvacítek, které se chtějí zviditelnit proto, aby jim v následujících letech udělal dítě nějaký slavný fotbalista nebo hokejista. Jenže v Německu si řekli dost! Němci, tedy vlastně Němky, se rozhodly, že letošní ročník vyhlášení soutěže Miss bude jiný. Nejkrásnější dívku totiž volila porota, která byla složena pouze z žen. Další změnou oproti minulému roku bylo rozhodnutí zrušit promenádu v plavkách, tedy vlastně ten jediný důvod, proč se na Miss vlastně koukat.

Díky těmto změnám bylo umožněno 35leté matce Leonii Von Haseoové, aby se stala nejstarší vítězkou v historii soutěže. Nová pravidla v rámci Miss Německa umožňují vyhrát všem ženám, dívkám i maminkám ve věku 18 až 39 let. V porotě usedla bývalá politička, televizní moderátorka nebo profesionální sportovkyně, což znamená, že se z původně povrchní soutěže organizátoři snaží udělat renesanční soutěž, kde se nebude tolik dbát na vzhled, ale spíš na charakter člověka. Ostatně, německá porota prý hodnotila i životní příběh soutěžících a jejich osobnost. Protože přesně o to v takových soutěžích jde - o vnitřní krásu. Za to, že byla zrušena promenáda v plavkách, samozřejmě můžeme poděkovat kauze MeToo.

My si každopádně myslíme, že soutěž Miss odjakživa měla sloužit veřejnosti jako povrchní líheň anorektických krásek bez mozku, které zvládnou jen chodit po mole, propagovat předraženou drogerii a randit s úspěšnými sportovci a podnikateli. Dělat z ní něco hlubšího je nesmysl. Ono by totiž nikomu vlastně ani nevadilo, zrušit soutěže Miss úplně. Jak jsme se v minulosti přesvědčili, zrušení soutěže Český Slavík také nikomu nevadilo, jelikož se jednalo o maximálně neobjektivní soutěž bez výpovědní hodnoty, která jen kádrovala "zasloužilé umělce" mezi sebou.

Necháme se i v Česku inspirovat těmito německými výmysly? Je možné, že se v dočkáme doby, kdy muži budou rozhodovat v soutěži o nejhezčího muže naší země? Ano, tohle jsou velmi zavádějící otázky, které trápí naše choré mozky, jenže v těchto hyperkorektních časech zkrátka člověk nikdy neví a nemůže si být jistý v podstatě ničím.

V redakci se zároveň modlíme, aby se v budoucnu nezačaly pornoherečky vybírat na základě osobnosti a charakteru. V tomto případě bychom konečně pochopili slogan Václava Klause mladšího, který chce bojovat za "normální" svět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články