fb pixel Předseda TOP 09 končí: Kdo převezme otěže po Jiřím Pospíšilovi? Zájem má Czernin i Pekarová Adamová – G.cz
Vyhledávání

Předseda TOP 09 končí: Kdo převezme otěže po Jiřím Pospíšilovi? Zájem má Czernin i Pekarová Adamová

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Tento víkend se v hotelu Don Giovanni koná 6. celostátní sněm politické strany TOP 09 a hlavním cílem této dvoudenní akce je volba nového předsedy. Jiří Pospíšil totiž obhajovat svou pozici nehodlá. Noví zájemci jsou však hned rovnou dva. Jedním z nich je současný senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin, za kterým stojí i samotný Kalousek. Zájem má rovněž i poslankyně Markéta Pekarová Adamová.

Martin Miko
Martin Miko 23.11.2019, 17:57

TOP 09 mění předsedu

Končící předseda Pospíšil je však přesvědčen, že stranu by byli schopni vést oba kandidáti. Otázkou však je, jakým směrem budoucí předseda bude stranu směřovat. V rámci svého projevu Pospíšil prohlásil, že by rád, aby TOP 09 nezanikla a ukázala svůj koaliční potenciál. „Bylo mi ctví dva roky předsedat TOP 09. Stranu se nám podařilo stabilizovat a připravit na vzestup. Před příštími sněmovními volbami ale nastal čas předat štafetu novému vedení,“ napsal Jiří Pospíšil na svém Facebooku a zároveň dodal, že doufá, že TOP 09 bude pokračovat ve spolupráci s dalšími pravicovými stranami. „Jsme povinni udělat maximum pro to, aby se demokratické politické síly spojovaly a byly schopné porazit oligarchu,“ dodal v rámci svého projevu.

Práci Pospíšila na sněmu zhodnotil rovněž i Miroslav Kalousek slovy: „Je potřeba mu (Pospíšilovi) poděkovat za tu dvouletou práci. Myslím, že to, co tu zaznělo před dvěma lety, kdy sliboval, že stranu takzvaně restartuje a učiní ji přitažlivější pro voliče, tak to se úplně nepovedlo.“

Co si myslíte vy? Stane se příštím předsedou TOP 09 Tomáš Czernin nebo Markéta Pekarová Adamová?

A zde si můžete vzpomenout na velkou sázku mezi Kalouskem a Babišem.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články