Před 12 lety Pavel Bém zdolal Everest, a to bylo naposledy, co byl na vrcholu. Tady je 5 jeho největších skandálů – G.cz
Vyhledávání

Před 12 lety Pavel Bém zdolal Everest, a to bylo naposledy, co byl na vrcholu. Tady je 5 jeho největších skandálů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

V roce 2007 nadšený horolezec jako desátý Čech v historii zdolal Mount Everest. Tento sportovní úspěch byl bohužel prvním a posledním skutečným vrcholem, kterého se bývalý primátor v životě dočkal. Jeho kariéru nejen ve vedení hlavního města České republiky totiž jinak provázely samé skandály a průšvihy a my si rozhodně nenecháme ujít tuto příležitost k jejich připomenutí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 18.5.2019, 08:10

1. Opencard

Asi nejhorší věc, co Bém Praze jako primátor udělal. Mělo to fungovat na všechno, nakonec to fungovalo jen jako tramvajenka a stálo to tři pytle peněz. Radní za to chtěli Béma žalovat, z toho ale nakonec sešlo. Škoda.

2. Odposlechy hovorů s Janouškem

Každý správný politik má svého pochybného lobbistu, v prvním desetiletí nového milénia to tak tedy rozhodně bylo. Pavel Bém měl Romana Janouška, pražského kmotra, který, jak ukázaly odposlechy jejich telefonických hovorů, dost zásadně ovlivňoval Bémova politická rozhodnutí, třeba kecal do prodeje pražského majetku. Bémovi kvůli tomu bylo pozastaveno členství v ODS.

3. Ropák roku

Pavel Bém byl v dubnu 2009 vyhlášen Ropákem roku 2008, což je prestižní cena udělovaná lidem, kteří se postarali o nejvíc antiekologický skutek. Bém ji získal za podporu výstavby mrakodrapů na Pankráci. Nevíme, jak často se nacházíte na Pankráci, ale je to fakt hnus. Aby toho nebylo málo, v potaz byla brána i jeho snaha stavět dálnici přes obydlenou část Suchdola.

4. Kaplického chobotnice

Kontroverzní návrh nové budovy Národní knihovny od počátku rozděloval společnost. Pavel Bém se projektu nejprve zastával a výrazně zasáhl do soutěže o finální návrh. Poté, co mu Václav Klaus vyčinil, ale obrátil a postavil se na druhý břeh.

5. Hotel Praha

Hotel Praha byl v době své výstavby jedním z nejluxusnějších ubytovacích zařízení v celé ČSSR. Když byl Bém ještě starostou Prahy 6, začal jeho prodej firmě Falkon Capital. Kromě toho, že jejím zakladatelem je člověk s vazbami na gruzínskou mafii, skončila společnost až na druhém místě ve výběrovém řízení. Ale gangsterům prostě neřeknete ne, no.

A tady 5 přešlapů Miroslava Topolánka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články