fb pixel Exministr Kremlík si na byt půjčil přes 8 milionů, prý od rodičů. Kvůli tomuhle Gross rezignoval – G.cz
Vyhledávání

Exministr Kremlík si na byt půjčil přes 8 milionů, prý od rodičů. Kvůli tomuhle Gross rezignoval

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) na sebe upozornil v médiích výstupním majetkovým přiznáním, které zveřejnil při odchodu z vrcholové politiky. Tvrdí v něm, že si půjčil 8,5 milionu od svých rodičů. Otázkou teď zůstává, kde tolik peněz vzali jeho rodiče. Místo řešení situace se exministr rozhodl, že ve studiu nahraje rockovou píseň pod názvem „Říkáš“. Tak ať nám o tom něco poví.

Martin Miko
Martin Miko 26.2.2020, 12:07

Malá půjčka od rodičů v důchodu

Mít rodiče, kteří vám na bydlení jen tak půjčí přes 8 milionů, to by si přál každý. Bývalému ministrovi dopravy Vladimíru Kremlíkovi se to poštěstilo. Že nevíte, proč už Kremlík není ministrem dopravy? No přece kvůli předražené lednové zakázce na webovou aplikaci pro elektronické dálniční známky za 400 milionů korun, kterou částečně stihla vyrobit parta dobrovolníků, a to za víkend. Nicméně půjčka 8,5 milionů od rodičů tak trochu připomíná kauzu z roku 2005 v rámci, které si tehdejší premiér Stanislav Gross (ČSSD) údajně půjčil od svého strýce na byt částku v řádech milionů korun. Následně pak nikdo nedokázal vysvětlit pravý původ peněz, což nakonec Grosse stálo funkci premiéra. Poté se z vysoké politiky stáhnul a začal se věnovat kariéře právníka.

Zpátky ke Kremlíkovi. Ten si koupil byt na pražském Strahově právě v době, kdy pracoval jako ministr dopravy v Babišově vládě, kde kromě kauzy s předraženým dálničním informačním systémem figuroval i v kauze údajného úplatku ve výši 1,5 milionu korun, který mu měl být nabídnut advokátem Martinem Janouškem.

Kremlík se před časem svěřil Radiožurnálu, že byt společně se svou partnerkou hledali běžnou cestou skrz realitní kancelář. Nakonec si vybrali své obydlí na Strahově a pořídili jej částečně z hypotéky a částečně z vlastních zdrojů, které byly tvořené rodinnou půjčkou. „Takže neplatí, že jsem někde vytáhl 7 milionů z kalhot, které bych tam vložil. Zase to byla snaha mě zdiskreditovat. Celou věc jsem oznámil Národnímu bezpečnostnímu úřadu, protože léta mám bezpečnostní prověrku. Takže i ty dokumenty byly předány Národnímu bezpečnostnímu úřadu, jak mi to ukládá zákon,“ obhajoval svou situaci Radiožurnálu bývalý ministr dopravy.

Celá věc se podle posledních informací má tak, že Kremlík si od rodičů půjčil 8,5 milionů korun, a ti si zase půjčili peníze od několho jiného. Nutno podotknout, že Kremlíkova matka je bývalá knihovnice. A jeho otec je důchodce a podle informací iDnes.cz dříve pracoval jako dělník v Kovosvitu. Oba vedou obyčejný život v obci Vrdy, jak uvádí informace iROZHLAS.CZ. Každopádně takováto suma jen tak neleží běžným lidem doma pod hrníčkem. Možná je v tom nějaké staré dědictví nebo restituce z minulosti. Nikdo netuší. Kremlíkovi každopádně zvídavost novinářů dělá vrásky a v médiích se vyjádřil, aby všichni nechali jeho rodiče na pokoji, protože jsou staří.

V pozici ministra dopravy vydržel Kremlík pouze necelý rok, avšak za tu dobu na sebe stihl namotat hned několik mediálních skandálů. Tento však ještě nějakou dobu potrvá, než se vlastně ukáže, jak to celé bylo. On sám si s ničím očividně hlavu nedělá. Na sociálních sítích se pravidelně chlubí fotografiemi se svou partnerkou a nedávno dokonce vzkázal světu, že nahrál ve studiu píseň o lásce, která nese název „Říkáš“. No máme se ještě na co těšit.

Každopádně je skvělé, že nám ministr dopravy Kremlík ukázal, jak skvěle se v Česku máme. Když dokáže knihovnice a dělník našetřit za život 8,5 milionu korun, tak proč nás ministryně financí straší tím, že živnostníci zemřou v důchodu hlady?

Podobné články

Doporučujeme

Další články