fb pixel Pozdě, ale přece: kancléř Mynář konečně přiznal majetek, má hodnotu stamilionů – G.cz
Vyhledávání

Pozdě, ale přece: kancléř Mynář konečně přiznal majetek, má hodnotu stamilionů

Po pěti letech obcházení zákona a fungování v hradní kanceláři musel Vratislav Mynář v závěru loňského roku zveřejnit majetkové přiznání.
Zdroj: Profimedia.cz

Skoro celé funkční období svého prezidenta se Vratislav Mynář vyhýbal zákonu a odmítal zveřejnit soupis svého osobního majetku. Nyní, po pěti letech v hradní kanceláři, ho konečně předložil. Vlastní několik firem, přes sto pozemků a na účtu v bance má skoro 14 milionů.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 5.1.2018, 12:27

Milionář z Hradčan

Loni soud rozhodl, že přiznání majetku se má vztahovat i na vysoce postaveného hradního úředníka. To bylo ranou pro kancléře Vratislava Mynáře, který hodnotu svých pozemských statků po celých pět let ve službách prezidenta Zemana úzkostlivě tajil. 30. listopadu, poslední možný den pro odtajnění celkové hodnoty svého jmění, tak kancléř konečně vyšel s barvou ven.

Vyšlo najevo, že oficiálně se Mynář momentálně hlásí k vlastnictví pěti firem, některým z nich musel z vlastních peněz půjčit, celkem mu dluží asi 60 milionů. Sám má na účtě 13,5 milionu korun. Vlastní 125 pozemků, akcie Unipetrolu nebo Pražské teplárenské. Peníze Mynář podle vlastních slov vydělal dlouho před nástupem na Hrad v podnikání s nakládáním s odpadem. Informace přinesla MF Dnes.

Zveřejnění kancléřovy majetkové situace je důležité ze dvou důvodů. Mynář primárně proslul jako muž, který nedostal bezpečnostní prověrku, již jeho funkce vyžaduje – a její součástí je mimo jiné i zkoumání původu majetku prověřovaných.

Druhou věcí pak je, že je potažmo podepsán pod billboardy Zeman znovu, které stojí po celé zemi navzdory tomu, že prezident Zeman prohlásil, že žádnou předvolební kampaň dělat nebude. Pod plakáty je podepsaný spolek, který současnou hlavu státu podporuje a v jehož čele stojí právě Mynář. Navíc není zcela jasné, kde přesně spolek peníze na billboardy vzal.

A tady 5 věcí, co se stane s Ovčáčkem, pokud Zeman nevyhraje volby.

Podobné články

Doporučujeme

Další články