Povolební bizár: Kladno ovládne koalice šesti politických subjektů, spojili se proti vítězi voleb – G.cz
Vyhledávání

Povolební bizár: Kladno ovládne koalice šesti politických subjektů, spojili se proti vítězi voleb

Zatímco v Praze je po volbách poměrně blaze, na Kladensku probíhá povolební bizár díky nečekanému koaličnímu spojení. Kladno totiž povede koalice ve složení ODS, SPD, ANO a Kladeňáci, čímž se podařilo vyšachovat dosavadního primátora Milana Volfa z Volby pro Kladno. Toto velmi neobvyklé spojení bychom přirovnali k pojídání segedínu s řízkem a mrkvovým dortem. Zásadní je také zmíňit, že Kladeňáci jsou koalice stran STAN, TOP 09 a KDU-ČSL. Takže všichni proti jednomu.

Martin Miko
Martin Miko 8.10.2018, 12:24

Všichni versus Volba pro Kladno

Dokonalá ukázka toho, že všechny politické strany mohou táhnout za jeden provaz, se právě odehrává v Kladně. Tam se totiž proti vítězi voleb spojila ODS, SPD, ANO, STAN, TOP 09 a KDU-ČSL, aby společně porazili Volbu pro Kladno, která ve volbách získala přes 34 %. V neděli byla podepsána smlouva, která postavila vítěze voleb do opozice. Novým primátorem se má stát Dan Jiránek z ODS na základě společné koaliční dohody, která by však v žádném jiném městě nikdy nemohla vzniknout.

Na Facebookových stránkách Volby pro Kladno bylo včera zveřejněno prohlášení, ve kterém se vítězná strana voleb divila, že bez jakéhokoliv jednání s vítězem voleb, došlo k uzavření koalice bez VPK a KSČM. Podle komentářů pod příspěvkem vše nasvědčuje tomu, že se Volba pro Kladno o město moc dobře nestarala. „Výborná zpráva. Je k zamyšlení, že s vámi nikdo nehodlá jednat. Proč asi. Mějte se špatně, sbohem,“ komentuje pan Tomáš F. překvapenou VPK.

Podobných komentářů je tam však celá řada. Politická strana Volba pro Kladno zřejmě moc dobra ve prospěch města nevykonala, protože jinak by pravděpodobně nedošlo k tak bizarní koalici ve spojení takřka všech politických stran napříč spektrem.

Co si myslíte o tomto kroku vy? Je správné nerespektovat vítěze voleb a vytvořit si vlastní koalici ve spojení takřka všech volebních stran?

A zde si přečtete o tom, že prezident Miloš Zeman vyznamená zpěváka Michala Davida.

Podobné články

Doporučujeme

Další články