fb pixel Povinnosti a pravomoci prezidenta ušité na míru Miloši Zemanovi. Nechybí krmení holubů ani típání cigára o hrob neznámého vojína – G.cz
Vyhledávání

Povinnosti a pravomoci prezidenta ušité na míru Miloši Zemanovi. Nechybí krmení holubů ani típání cigára o hrob neznámého vojína

V případě, že bude Miloš Zeman podruhé zvolen prezidentem, poslanci již předem vyhotovili na tento případ záložní plán. Bylo potřeba lehce zasáhnout do ústavy a připravit tak důstojné podmínky pro nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.6.2017, 07:00

Zhoršující se zdravotní stav Miloše Zemana nelze ignorovat a i na základě toho je nutné přizpůsobit pravomoci a povinnosti prezidenta Miloši Zemanovi tak říkajíc na míru. Pojďme se tedy podívat, co budou nová práva a povinnosti dalšího prezidenta, pokud jim bude právě Miloš Zeman.

1. Konec cestování

Prezident Miloš Zeman už nebude objíždět republiku. Nebude mít důvod, protože další prezidentské volby se nedožije a navíc ústava nepřipouští tři volební období, takže není důvod pro další předvolební kampaň.

Prezident tak zůstane v Praze na Hradě. Jestliže bude nutné, lze prezidenta přenést na libovolné místo.

Uvažuje se i zřízení mobilního jeřábu, který přemístí prezidenta z bodu A do bodu B, aniž by tak utrpěla důstojnost prezidentského úřadu. Vzhledem k tomu, že důstojnost prezidentského úřadu je na bodě mrazu, na světě není jeřábu, který by přesouval Zemana z místa na místo a který by zároveň důstojnost prezidentského úřadu nějak ohrozil.

2. Típání cigarety o hrob neznámého vojína

Na důležité státní svátky bude prezidenta potřeba. Od toho tu je. Nicméně od Zemana se v budoucnosti již nepočítá s tím, že by kladl věnce. Kladení věnců je fyzicky náročné a Miloše Zemana by to mohlo zbytečně unavit. Ve hře je varianta, že Miloše Zemana přinese Jiří Ovčáček na zádech ke hrobu neznámého vojína, Miloš Zeman o hrob típne cigaretu a Jiří Ovčáček jej znovu rychle odnese, aby pan prezident nebyl dlouho na sluníčku.

Počítá se s tím, že Miloš Zeman bude típat cigaretu o hrob neznámého vojína vždy, když bude třeba. Jestliže se zdravotní stav Miloše Zemana zhorší natolik, že nebude moc vstát z postele, je připravena varianta, že hrob neznámého vojína bude pravidelně přinášen k panu prezidentovi do ložnice, aby o něho prezident mohl típnout cigaretu.

3. Krmení holubů

Jednou z hlavních náplní pana prezidenta Miloše Zemana bude krmení holubů. Podle poslanců, kteří předložili novelu zákona o prezidentovi, je to proto (a nyní citujeme): „Protože při krmení holubů snad ten vožungr nic neposere.“

Krmení holubů je důstojná činnost a je adekvátní k Zemanovu věku a hlavně zdravotnímu stavu. Slavnostní krmení holubů bude Miloš Zeman vykonávat každý den vždy před obědem.

4. Státní návštěvy

Prezident Miloš Zeman nově žádné státní návštěvy přijímat nebude, neboť to není v souladu s vizí České republiky. Na Hradě bude pouze šatna pro státní návštěvy, kde šatnář Jiří Ovčáček bude vybírat desetikorunu, dá státníkovi lísteček s čísílkem a posléze jeho svršek umístí na příslušný věšáček.

Miloš Zeman bude na lístečky dávat razítka, aby to bylo oficiální a nikdo nemohl podvádět. Navíc tím Miloš Zeman nabude dojmu nepostradatelného. Bez razítek na lístečkách by totiž mohla vzniknout v šatně anarchie a chaos.

A TADY máte 4 věci, které by Miloš Zeman musel udělat, aby ho lidé nevolili.

Podobné články

Doporučujeme

Další články