Poslední květnový víkend budou Bohnice plné hudby a divadla: Mezi ploty vystoupí až 160 účinkujících – G.cz
Vyhledávání

Poslední květnový víkend budou Bohnice plné hudby a divadla: Mezi ploty vystoupí až 160 účinkujících

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Překonat bariéry mezi zdravými a duševně nemocnými pacienty, to byl prvotní cíl, s kterým festival Mezi ploty vznikl. Postupně se stal významnou a vyhledávanou kulturní akcí a jedním z největších multižánrových festivalů u nás, který kromě hudby nabízí i divadlo. Letos se areál psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích návštěvníkům otevře 25. a 26. května 2019.

Václav Roman
Václav Roman 20.3.2019, 15:20

Festival, který bourá bariéry

Poslední květnový víkend vystoupí v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice na 14 scénách neuvěřitelných 160 účinkujících. Hlavními magnety budou Divokej Bill, Wohnout či Tomáš Klus. Asi vás nepřekvapí, že tyto tři naleznete na scéně nejpopulárnějších hudebních žánrů neboli Hudebním Central Parku, což je hlavní zóna festivalu, na které letos dále vystoupí Sto zvířat, Xindl X, Mňága a Žďorp, Barbora Poláková či PSH.

Kdo má rád hip hop, electro swing, ska, funky nebo modern rock, tak ten najde kulturní vyžití na Street music stage, kde vystoupí třeba Krucipüsk, Eddie Stoilow, Bratři či Circus Brothers.

Na Rodinné hudební scéně se bude kromě hudby hrát také divadlo a konat workshopy. Nejen pro děti tu bude koncertovat Kašpárek v rohlíku či Pískomil se vrací.

Na alternativní zóně si zase nenechte ujít brněnskou pseudopunkovou formaci, která si říká Mucha a další brněnskou skupinu Květy, která se těší trojnásobnému vítězství na cenách Anděl.

To je jen špička ledovce, celý program můžete nalézt na stránkách festivalu Mezi ploty.

Do Apríla lze na vstupném ušetřit

Mezi ploty bude pořádně rušno a psychicky nemocní a zdraví jedinci se spolu budou dobře bavit a sdílet zážitky, o což zakladateli a řediteli festivalu Robertu Kozlerovi jde především.

Vstupenky si lze koupit v síti Ticketstream, a to jak jednodenní, tak zvýhodněné dvoudenní. Kdo si pospíší a pořídí si permanentku do 1. dubna 2019, dostane 30 % slevu. Na místě vyjde dvoudenní vstupné na 750,- Kč (studenty 650,- Kč) a jednodenní na 420,- Kč (studenty 350,- Kč). Rodinné jednodenní vstupné (pro dva dospělé a dvě děti od šesti let) vyjde na 900,- Kč.

A nadupaný program slibuje také letošní Votvírák.

Podobné články

Doporučujeme

Další články