Mezi ploty – G.cz
Vyhledávání

Mezi ploty

Český divadelní a hudební festival Mezi ploty probíhá každoročně v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice v Praze.

Festival, mezi jehož hlavní cíle patří přiblížení pacientů s duševním onemocněním veřejnosti, se koná od roku 1992 a ze skromné akce se rozrostl v jednu z nejvyhledávanějších kulturních akcí v České republice. V počátcích byl organizátorem akce Robert Kozler, z kterého se stal ředitel a šéfdramaturg projektu Mezi ploty.

Scény, na kterých vystupují desítky kapel různých žánrů a divadla, rostou rok od roku v mnohahektarovém parku Psychiatrické nemocnice Bohnice. Areál bývá rozdělen na zóny, z nichž je každá jinak tematicky vymezená a nabízí jiné zážitky. Vystupují zde interpreti alternativní hudební scény, na své si ale přijdou i příznivci klasického divadla, stand-up comedy či slam poetry..

V roce 2017 se festivalu dostalo mezinárodní uznání v podobě označení EFFE Label 2017 – 2018 (EFFE – Europe For Festivals, Festivals For Europe – projekt Evropské festivalové asociace podporovaný Evropskou unií.) Porada v mezinárodním složení o Mezi ploty řekla: „Festival Mezi ploty je velice populární u širokého publika, propojuje širokou veřejnost se zdravotně postiženými a duševně nemocnými a bourá všechny bariéry. Má kvalitní dramaturgii a obrovský společenský dopad.“

Zavřít reklamu