fb pixel Porušení královského protokolu: Sahat na prince Charlese si dovolil jen Ed Sheeran a manželka českého premiéra – G.cz
Vyhledávání

Porušení královského protokolu: Sahat na prince Charlese si dovolil jen Ed Sheeran a manželka českého premiéra

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Zatímco v Česku politici řeší státní rozpočet na rok 2020, premiér Andrej Babiš se svou chotí Monikou byli vysláni do Japonska, kde zastupují prezidenta Miloše Zemana kvůli inauguraci nového císaře. Na slavnostním banketu se dokonce setkali s britským princem Charlesem. V rámci tohoto setkání prý paní Babišová porušila mnoho základních pravidel a hlavně královský protokol.

Martin Miko
Martin Miko 24.10.2019, 10:52

Porušení královského protokolu

Vzpomínáte, když zpěvák Ed Sheeran před dvěma lety porušil královský protokol při setkání s britským princem Charlesem, kterému potřásl rukou? Tehdy tento akt oblíbeného zpěváka řešila média po celém světě. Něco podobného se podle některých názorů povedlo včera i ženě premiéra Babiše Monice, která prý při setkání s britským následníkem trůnu princem Charlesem na slavnostním banketu zapomněla na některé základní věci.

Podle královského protokolu je totiž při setkání se členem královké rodiny zakázaný jakýkoliv přímý kontakt. Podle zveřejněné fotografie na Facebooku Andreje Babiše však toto pravidlo paní Monika porušila, když se prince Charlese dotkla. Marketingoví experti Andreje Babiše k fotografii připsali: „Monika s pánem, kterého určitě poznáte. O Brexitu se nebavili.“

Součástí královského protokolu je samozřejmě i vhodné oslovování členů královské rodiny. Při setkání bychom je měli oslovovat „Vaše veličenstvo“ nebo „Vaše královské výsosti“, nikoliv jejich křestním jménem. Rovněž je důležité nezapomenout se uklonit. Fotografie a selfie jsou prý nepřípustné.

Nemůžeme samozřejmě spekulovat o tom, co bylo a nebylo na japonském banketu z královského protokolu porušeno, jelikož jsme tam nebyli. Každopádně podle fotografií na sociálních sítích to byla velkolepá událost, když se na tomto slavnostním ceremoniálu sešlo přes dva tisíce hostů. Kromě britského prince Charlese dorazila i celá řada dalších korunovaných hlav a čelních představitelů států ze všech zemí světa. Celkem se počet státních delegací vyšplhal na úctyhodné číslo 174.

A zde vás určitě překvapí šikanující pirát Jakub Michálek, který rozplakal i některé své podřízené.

Podobné články

Doporučujeme

Další články