fb pixel Kauza šikanující pirát Michálek: Podřízení se ho prý bojí, pláčou kvůli němu a někteří i kolabují – G.cz
Vyhledávání

Kauza šikanující pirát Michálek: Podřízení se ho prý bojí, pláčou kvůli němu a někteří i kolabují

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Světem medií proběhla šokující zpráva o tom, že místopředseda Pirátů Jakub Michálek šikanuje své kolegy a chová se vůči nim arogantně a nadřazeně. Pokud tomu tak opravdu je, tak to vypadá na pocit méněcennosti nebo je možné, že si pan Michálek myslí, že jeho spolustraníci jsou neschopní lemplové. Za dva měsíce mu však vyprší mandát místopředsedy a znovu kandidovat prý nehodlá, jak oznámil dnes ve Sněmovně.

Martin Miko
Martin Miko 23.10.2019, 16:27

V hlavní roli šikana

Svět je plný překvapení, a ačkoliv jste si mysleli, že Piráti působí jako novodobí pionýři, kteří se snaží páchat transparentní dobro, uvnitř to vypadá tak trochu jinak. Někteří členové této strany se totiž ozvali na stranickém fóru s tím, že se jejich místopředseda a šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek chová velmi nevhodně vůči svým podřízeným. Dokonce je prý psychicky terorizuje, šikanuje a chová se vůči nim arogantně.

Tuto diskuzi na téma šikanátor Michálek rozpoutala vedoucí personálního odboru strany Jana Kolaříková. I když Michálek odmítl, že by někoho šikanoval, tak se ozvali další lidé, kteří svými gesty Michálkovo chování potvrdili. Například europoslanec Mikuláš Peksa prohlásil, že za měsíc rezignuje ve funkci místopředsedy strany, v případě, že Michálek zůstane místopředsedou. Dnes v 15 hodin však Michálek ve Sněmovně prohlásil, že znovu kandidovat nebude.

Zdá se, že Michálkovi se arogantní chování vůči svým podřízeným nevyplatilo a šéfka personálního odboru ho z šikany usvědčila. Chovat se „vyloženě hnusně“ k lidem, které by měl naopak motivovat se nevyplácí. Snad se ze svých chyb poučí, jinak ho bude okolí vnímat za nevyrovnaného jedince, se kterým nikdo nebude chtít spolupracovat. Je až šokující, že někteří se Michálka báli, brečeli a nemohli kvůli němu spát.

Michálek na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že ví, že je vůči svým podřízeným tvrdý. Je přesvědčen, že svým přístupem naopak straně pomohl k tomu, aby se Piráti nikdy nezadlužili. Na druhé straně se ozvali i Michálkovi podporovatelé, kteří tvrdí, že Michálek sice není empatický člověk, ale tvrdý boj za zájmy strany mu nikdo odepřít nemůže.

Na Twitteru se samozřejmě spustila smršť reakcí na Michálkovo chování vůči svým kolegům. „Michálek byl jeden z hlavních důvodů, proč se s Piráty VŮBEC nedalo na radnici spolupracovat. Jeho kolega Ivan Bartoš o něm mluvil jako o „arogantní svini“. Jakkoliv jsem byl (asi ale jediný z mé tehdejší strany) rád, že se dostali do zastupitelstva, v tomto to bylo pro mě velké zklamání,“ napsal na svém Twitteru bývalý náměstek promátora Tomáš Hudeček.

A zde vás potěší Jaromír Soukup, který si ve svém geniálním seriálu zahrál na Andreje Babiše.

Podobné články

Doporučujeme

Další články