fb pixel Piťha a spol? V roce 2018 by pro dezinformující a senilní kněze nemělo být místo – G.cz
Vyhledávání

Piťha a spol? V roce 2018 by pro dezinformující a senilní kněze nemělo být místo

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Někteří z nás chtějí létat na Mars, jiní touží po tom, aby jim věříci senilní lidé ve starých budovách s křížem na střeše mluvili do jejich životů a diktovali jim, jak mají žít a jaké hodnoty mají uznávat. Tito pobožní senioři si často vymýšlejí, své znalosti čerpají z fake news a pak nesmysly a hoaxy ventilují při svých kázáních. Jasným příkladem je i představitel katolické církve Petr Piťha, který se veřejně vyjádřil k Istanbulské úmluvě.

Martin Miko
Martin Miko 24.10.2018, 16:07

Dezinformovat se nemá ani v dobré víře

Když osmdesátiletý senior vystoupí v kostele v obleku Santa Clause a začne v rámci svého projevu strašit pánbíčkáře strašit tím, že jejich rodiny budou rozehnány, že jim „někdo“ vezme děti a v případě nesouhlasu budou deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů, nemůžeme se divit, že věřící lidi jsou tak trochu podivíni.

Tak to chodí v podstatě už od středověku. Senilní faráři šířící poplašné zprávy mezi prostý lid tu jsou už stovky let. Představte si situaci v dobách, kdy drtivá většina lidí byla věřící. Internet nebyl, takže nebylo možné si ověřit, jestli faráři říkají pravdu nebo lžou a manipulativní kázání tak společnost měla za takřka jediný, posvátný zdroj informací. Nyní sice lidé obecně informace také příliš neověřují, na druhou stranu věřících neustále ubývá a alespoň část z nich snad využívá internet i k jiným účelům, než na získávání informací z Aeronetu, lajkování statusů Tomia Okamury nebo k vyhledání levného receptu pro manžu k večernímu počvachtání. Díky internetu si během minuty může každý ověřit, zda český katolický kněz Petr Piťha šíří konspirační teorie, nebo ne (spíš jo).

Doopravdy se těšíme na dobu, kdy náboženství nadobro vymizí. Zkostnatělý konstrukt jen zpomaluje pokrok, ničí hodnoty a dělá z lidí zaostalé nemyslící stroje. Samozřejmě, že mezi knězi jsou i slušní lidé, ale řídit se v roce 2018 přes 2000 let starou knihou je nelogické. A poslouchát rady starých lidí není v tomto případě moudré, když do éteru vypouští dezinformace, které nás mají za úkol zmást. V tomto případě je kněz Petr Piťha srovnatelný s řetězovým mailem, proruským webem nebo novinovým titulkem z Parlamentních listů.

A zde je 10 věcí, které Češi z celého srdce nenávidí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články