fb pixel 10 věcí, které Češi z celého srdce nenávidí – G.cz
Vyhledávání

10 věcí, které Češi z celého srdce nenávidí

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Nadávání a neustálé stěžování si na něco patří od pradávna mezi naše nejvýraznější vlastnosti. Dalo by se říct, že je to jakýmsi českým folklórem. A některé věci nenávidíme mnohem víc než ty ostatní. S následující desítkou se s velkou pravděpodobností ztotožníte.

Martin Miko
Martin Miko 23.10.2018, 12:59

1. Lahváče v hospodě

Lahváč Bráníka prostě patří k domácímu posezení u televize. V hospodě bychom měli pít jen a pouze točené. Jakmile dostaneme lahvoně v putyce, jsme zlí a nepříjemní.

2. Alzák

Nejodpudivější postavička v českém éteru, která na nás mluví úchylným hlasem v rádiu i během reklam při sledování Ulice na Nově. Stejně to na nás funguje a v Alze nakupujeme rádi.

3. Malé porce v restauracích

Za svoje poctivě vydělané peníze nebo stravenky z fabriky chceme XXL porci a pořádný polívky. Jakmile se z oběda neplazíme po čtyřech a nefuníme ještě hodinu po jídle, znamená to, že nás někdo chtěl ošidit. Radši půl kila kejdy než poloviční porci kvalitního jídla. Tečka.

4. Vietnamci vykupující zboží v akci

Není nic horšího, než když mají v Kauflandu máslo za 30,- a ono na nás nezbude. Pak stojíme ve frontě a vidíme, jak vietnamský obchodník na pás nakládá kartón, který námásledně prodá za dvojnásobek. To nás dokáže rozpálit!

5. Miroslav Kalousek

Sice jsme už zapomněli, proč ho nemáme rádi, už je dlouho v opozici a furt se máme hůř a hůř, jenže sociální sítě a někteří politici nám furt opakují, že Kalousek za všechno může. My to jen vesele papouškujeme a jsme přesvědčeni o tom, že to tak je.

6. Kapely s vlastní tvorbou

Když už vyrazíme s mámou na tancovačku, tak prostě chceme ty písničky znát, takže jakmile kapela nezpívá profláklé hitovky, začínáme pískat. Ještě, že máme v Česku nejmíň 15 revivalů Michala Davida! To drží naši kulturu nad vodou jak Jožo Ráž.

7. Vysoké platy

Nepotřebujeme vydělávat nadprůměrnou ani průměrnou mzdu. Stejně na ni nedosáhneme. Pro nás je lepší, když máme v montovně málo, protože pak se líp nadává a stěžuje na internetu nebo v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou. Vzdělávat se nepotřebujeme, když máme vysokou školu života.

8. Cizí jazyky

„Mluv na mě česky, když jsi v Čechách,“ odpoví zahraničnímu turistovi i v roce 2018 velká část našich obyvatel. Ano, je to pro nás ostuda, se kterou bychom měli něco dělat.

9. Česká televize

„Proč bych měl platit za něco, na co nekoukám?“ vzteká se část kritiků, kteří nesouhlasí s koncesionářskými poplatky. Opak je však pravdou a jakmile dávají StarDance … když hvězdy tančí, dívá se půlka republiky.

10. Když se má někdo dobře

Milionáři, miliardáři, podnikatelé, politici, rentiéři, cizinci ze západu v luxusním vozidle, profesionální sportovci, umělci. Všichni tito lidé se mají s velkou pravděpodobností lépe než průměrný Čech, což je jeden velký důvod, proč je nemít rád.

A zde jsou všichni lidé, které prezident Miloš Zeman vyznamená.

Podobné články

Doporučujeme

Další články