fb pixel Pentagon zveřejnil tři videa UFO. A správný konspirátor se ptá - co tím chcete zakrýt, Amíci? – G.cz
Vyhledávání

Pentagon zveřejnil tři videa UFO. A správný konspirátor se ptá - co tím chcete zakrýt, Amíci?

Pentagon přiznal barvu a oficiálně zveřejnil tři videa zachycující UFO - neidentifikovatelné létající objekty - pořízené v letech 2004 a 2015. Všechny nahrávky již dříve unikly do médií, americké ministerstvo obrany ale až nyní potvrdilo jejich pravost. A my se jako milovníci konspirací ptáme; kde máš to hovínko, Pentagone?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.4.2020, 09:21

UFO existuje, už i podle Pentagonu

Pokud milujete historky o létajících talířích, únosech mimozemšťany a dalších návštěvách z vesmíru, tohle vás jistě potěší a zároveň to můžete svému terapeutovi při příštím sezení vmést do tváře se slovy: "Já vám říkal, že nejsem blázen!". Americké ministerstvo obrany - Pentagon - v úterý zveřejnilo tři videa, na kterých vojenští piloti zachytili neidentifikované létající objekty. Jedno z videí bylo natočeno roku 2004, zbylé dvě nahrávky jsou z roku 2015...

Videa se objevila již dříve, jedno v roce 2007 a další v roce 2017. Do médií tehdy nahrávky unikly pokoutně, až nyní je Pentagon legitimizoval a potvrdil jejich pravost. "Pro jejich oficiální zveřejnění jsme se rozhodli po důkladném prozkoumání a dospění k závěru, že neobsahují žádné citlivé informace a jejich zveřejnění neohrozí budoucí vyšetřování narušení amerického vesmírného prostoru," uvedla mluvčí Pentagonu Sue Gough pro CBSNews.

A důvod, proč šel Pentagon s pravdou ven? Americké ministerstvo obrany chce tímto krokem zabránit spekulacím o původu a pravosti videí. Ve všech třech případech jsou zachycené objekty stále klasifikovány jako neidentifikované. Piloti, kteří byli svědky události z roku 2004, popsali neuvěřitelné zrychlení objektu, který měřil něco přes 10 metrů na délku. Létající těleso mělo urazit vzdálenost 60 mil za necelou minutu. Na videu z roku 2004 toho ovšem moc k vidění není. Jedno z videí z roku 2015 už ale nabízí detailnější pohled na neznámý objekt. Zachycuje předmět, který svým vzhledem připomíná létající talíř a během záznamu začne rotovat.

No - to je všechno hezké, ale my jsme zkušení milovníci konspiračních teorií, a proto se ptáme; od čeho chce Pentagon tímto gestem odvést pozornost? Myslíte si, že nám předhodíte tři šmouhy na videu, které už jsme stejně dávno viděli, a my budeme mlčet? To zrovna! Jestli nějaká instituce fakt netrpí přehnanou otevřeností a sdílností vůči veřejnosti, pak je to právě americké ministerstvo obrany. Co jste kde našli, pánové (a dámy)?

Podobné články

Doporučujeme

Další články