fb pixel UFO světla i vznášející se města: Nejslavnější divnověci, které někdo spozoroval na obloze – G.cz
Vyhledávání

UFO světla i vznášející se města: Nejslavnější divnověci, které někdo spozoroval na obloze

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Na obloze se vždycky děly a budou dít divné věci. Zvláštní světla, nezvyklé formace mraků, lidé, kteří v letadle se zájmem sledují filmy s Adamem Sandlerem... Zkrátka bizarnosti se tam nahoře dějí. A některé byly dokonce vyfocené nebo zachycené na kameru. Takže se o ně s vámi podělíme.

Jan Studnička
Jan Studnička 27.2.2020, 17:15

Štangle salámu

Víte, co znamená UFO? Unidentified Flying Object, tedy neidentifikovaný létající objekt. To může být cokoli, co jste ještě nestačili identifikovat. Když vám vší silou hodím do ksichtu štangli salámu, aniž byste to čekali, bude to pro vás taky UFO. Dokud vás to nepraští do ksichtu.

Tím jenom chceme říct, že jsou věci, které v téhle galerii budeme označovat jako UFO, ale neznamená to, že tím myslíme létající talíř napakovaný zelenými mužíčky. Jenom občas.

Pepa Hynek, UFO doktor

Ani oficiální definice to tak nemyslí. O UFO se začala ve velkém zajímat americká armáda koncem čtyřicátých a začátkem padesátých let, dokonce kolem toho postavili velký vládní projekt. Říkalo se mu Blue Book a vedl ho potomek českých přistěhovalců doktor Josef Allen Hynek. Ten přišel s tím, že ne všechna ta světla dokáže uspokojivě vysvětlit.

V devadesátých let se dával dohromady další podobný projekt s podobným výsledkem. Konkrétně z něj vyšlo, že u nějakých 93 % případů pozorovaných UFO dokáží vědci určit, co je ta věc zač. Jak jsme říkali, zvláštní formace mraků, odraz v horkém vzduchu, meteorologický balón... Ale pořád je tu těch zbývajících sedm procent!

A mezi ně patří věci, které jsme pro vás nasázeli do naší galerie. Tedy, většinou. Račte si rozšířit obzory.

Podobné články

Doporučujeme

Další články