Patero zásadních věcí, které byste měli vzít na vědomí, než půjdete volit – G.cz
Vyhledávání

Patero zásadních věcí, které byste měli vzít na vědomí, než půjdete volit

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Komunální volby proběhnou už tento víkend, což pro nás znamená hned několik možností. Můžete to hodit za hlavu a odjet na víkend na chatu, zvolit stranu, které jsme dlouhodobě věrní nebo alespoň pro jednou zaujmout pózu zodpovědného občana. Tady nabízíme 5 aspektů, které byste měli vzít na vědomí předtím, než vyrazíte v pátek nebo sobotu k volebním urnám.

Martin Miko
Martin Miko 1.10.2018, 12:22

1. Nikdy jste o nich neslyšeli a najednou jsou všude

Tohle je zarážející obvláště v menších městech. Jedná se o zájemce o politickou funkci, o kterých nikdy nikdo neslyšel a nikdo je nezná, ale pár měsíců před volbami se najednou objeví na každém druhém plakátu ve městě a vykukují na vás takřka všude. Hrdě o sobě prohlašují, že se ve městě narodili a žijí tu celý život, takže je máte volit, i když je vůbec neznáte. V komunální politice tito lidé nemají moc šancí na úspěch.

2. Prospěcháři se dost často přivtírnou k velkým stranám

Babišovo politické hnutí ANO je celorepublikově silná značka s kvalitním marketingem, což si uvědomují i lidé v menších městech. Nemůžeme se divit, že v rámci tohoto úspěchu náhle vyrojí spousta „vyčůránků“ a dost často i neschopných lidí, kteří se takřka bez práce mohou dostat k politické funkci v městském zastupitelstvu nebo rovnou v radě města. Takovým kandidátům je lepší se vyhýbat. Samozřejmě to platí i o stranách jako jsou Piráti nebo SPD, které jsou momentálně ve velké oblibě mezi voliči.

3. Když nedělali nic předtím, nebudou nic dělat ani s funkcí

Také vám přijde, že lidé, kteří nic nedělali se před volbami vyrojí jako kobylky a začnou vás přesvědčovat o tom, že když jim dáte hlas, tak začnou dřít za vás. Proč nedřeli už předtím a nemají nějakou historii úspěchů a veřejně prospěšných projektů, kterými pro vás udělali život ve městě hezčím? Tohle je jeden ze zásadních aspektů, podle kterých rozhodovat. Je to stejné jako s finančními poradci. Dost často jsou to lidé, kteří mají problémy se svými financemi, ale snaží se vám radit s vašimi. Seems legit.

4. Neúspěšní extrémisté z druhé strany republiky

Pochází úplně z jiné části části republiky, k městu nemají vůbec žádný vztah, ale cítí, že jejich názory mají v sociálně slabších lokalitách větší váhu, takže kandidují právě tam. Jedná se především o politiky typu Vandas, který letos kandiduje za politické hnutí Čisté Ústí, ačkoliv on sám pochází z Prahy. Tohle je klasická taktika extrémistů. Přijet do sociálně vyloučené lokality a hlásat tam o tom, jak někdo vyčistí město, zakáže dávky a zruší ghetta. Vandase naštěstí nikdy nikdo nebral vážně a jako politik nikdy v žádných volbách neuspěl.

5. Chtějí zastavit imigranty z pozice komunálního politika

Těmto kandidátům se raději vyhněte, protože slibováním zastavení imigrantů, legalizace marihuany nebo zvýšení průměrné mzdy v rámci komunálních voleb tito lidé pouze dokazují, že neznají pravomoc komunálního politika. Jsou to nesmysly, které bohužel využívaíj i zástupci tradičních politických stran, čímž dokazují svou nekompetentnost a hloupost.

A zde je předvolební rozhovor s bývalým zednářem a kandidátem za SPD Hynkem Beranem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články