fb pixel Paroubek, Benda, Šlégr: Nelegální večírek v Teplicích měl hojnou účast
Vyhledávání

Paroubek s Bendou nebudou sedět v koutě: Na ilegální mejdan v Teplicích si přizvali i Šlégra s Hniličkou

Zdroj: Vain pro G.cz

Všichni lidé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější, což ukázal i sobotní ilegální mejdan, jenž pořádal teplický kmotr a podnikatel Petr Benda (ex-ČSSD) ve svém hotelu Prince de Ligne. Podle informací Deníku Blesk.cz se jednalo o akci, které se zúčastnilo několik desítek lidí, a to včetně bývalého premiéra Jiřího Paroubka, naganského hokejisty Jiřího Šlégra nebo vládního zmocněnce pro sport Milana Hniličky.

redakce G.cz 25.1.2021, 11:07

Zakázaný mejdan v centru Teplic

Vládní nařízení, která nám zakazují sdružovat se, ubytovávat v hotelích a chodit ven po deváté hodině večerní, zřejmě nejsou problémem pro některé vyvolené z řad bývalých i současných politiků. To se ostatně ukázalo tuto sobotu v Teplicích, kde se kontroverzní podnikatel Petr Benda, jenž se v minulosti proslavil kandidaturou za DSSS, rozhodl uspořádat večírek pro několik desítek lidí. Sobotní párty Petra Bendy tedy porušovala v podstatě veškerá vládní nařízení, která vás napadnou. Vzhledem k tomu, že se hotel nachází v naprostém centru města Teplice, je podivuhodné, že si tohoto protiprávního jednání za celý večer nevšimly bezpečnostní složky. Navíc se jedná o zastavěnou část Teplic, takže je zvláštní, že si nikdo nevšiml hostů chodících ven na cigaretu, podivoval se fotoreportér z Blesku.

Očividně se nejednalo o žádnou tajnou akci, když se na místě o rozvoz hostů starali taxikáři a v hotelu prý tvrdě pracovala hned šestičlenná skupina číšníků a servírek, která se celý večer starala o to, aby Bendovi hosté neměli během večera a možná i noci hlad ani žízeň. Večírek prý pokračoval i po půlnoci, což některým z hostů nevadilo, protože v hotelu zůstali přes noc. To se ostatně stalo. Přes noc v teplickém hotelu nakonec zůstal Paroubek.

Podle informací a fotografií Deníku Blesk se jednalo o mejdan, který navštívilo několik desítek hostů, a to včetně několika významných bývalých i současných politiků. Nechyběl samozřejmě ani bývalý premiér Jiří Paroubek, jenž patří mezi Bendovy dlouholeté kamarády a spolupracovníky, nebo například legendární hokejista Jiří „Guma“ Šlégr. Ten je pro změnu od března 2020 členem Rady České televize. Dorazila dokonce i další bývalá hokejová hvězda – brankář Milan Hnilička. Ten se po ukončení hokejové kariéry stal poslancem a od roku 2019 i předsedou Národní sportovní agentury.

Celá kauza od pondělního rána pulzuje napříč českými médii. Kromě Blesku o kauze informoval i server Neovlivni.cz, který dodává, že si s vládními opatřeními nelámou hlavu ani další bývalé či současné politické elity. Jen si vzpomeňme na „flákance“ Lubomíra Volného, jenž se nestyděl vystupovat bez roušky ani při zasedání Sněmovny minulý týden. V minulosti toto opatření porušil i bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula při návštěvě restaurace Rio`s na Vyšehradě. Prymula následně přišel o svou funkci a nahradil ho Blatný. Bez roušky dále veřejně vystoupil na demonstraci i bývalý prezident Václav Klaus, a poté hodinu strávil v restauraci na toaletě.

Zásadní otázkou je, co se stane nyní, když se již podruhé podařilo bulvárnímu deníku Blesk odhalit přešlapy našich bývalých i současných politiků. Odstoupí Šlégr z Rady České televize a Hnilička zas z Národní sportovní agentury? Tyto tajné večírky našich politiků totiž kazí morálku našim občanům, a když se podíváme na to, jak pomalu se u nás očkuje, tak je dost možné, že se z této situace budeme vyhrabávat ještě hodně dlouhou dobu. Neděkujem. Odejděte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články