fb pixel Paní Alenka má problém, její Instagram vyšetřuje policie – G.cz
Vyhledávání

Paní Alenka má problém, její Instagram vyšetřuje policie

Zdroj: profimedia.cz

Podle webu Neovlivní.cz se Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ) zabývá Instagramem bývalé ministryně financí Aleny Schillerové, zejména tedy její propagací a obsahem, jenž byl nestandardně placen z veřejných peněz. V minulosti se totiž ukázalo, že nás fotografové a kameramani, kteří se starali o její instagramový účet stáli skoro 2 miliony korun.

Martin Miko
Martin Miko 5.4.2022, 17:00

Problémy paní Alenky

Instagramový účet bývalé ministryně financí Aleny Schillerové v současné době sleduje zhruba 21 tisíc tisíc sledujících. Od dob, co se stala „pouze“ řadovou poslankyní za hnutí ANO se však kvalita jejího contentu na Instagramu stala opět průměrnou, protože paní Alenka přišla o státem placeného fotografa a kameramana. Ti se starali o její Facebook a Instagram, nicméně se nejednalo o službu lidu, ale o budování image ze státních peněz. 1,93 milionu korun ze státních peněz putovalo na budování fanouškovské základny paní Schillerové. Tuto informaci získala redakce Seznamzprávy.cz od Ministerstva financí až po opakovaném naléhání a urgencích jako odpověď na oficiální žádost podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Nyní se celá kauza posunula o krok dál, jelikož Instagram bývalé ministryně financí začala řešit Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem, jak uvedl web Neovlivní.cz. Informaci potvrdil redakci šéf státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Případ je řešen na základě trestních oznámení a také z iniciativy samotného Lelka. Nicméně NCOZ se redakci k případu prozatím nijak nevyjádřila.

Utrácení veřejných peněz na soukromé sociální sítě není tak úplně oprávněná činnost a dala by se přirovnat k užívání firemních prostředků pro soukromé účely. Samozřejmě v případě, že by se tak dělo bez dovolení. Stát by se měl podle právníka Ondřeje Závodského snažit získat od Aleny Schillerové utracené miliony zpátky, jak uvedl pro Neovlivní.cz.

Schillerová se však hájí tím, že státem placení fotografové a kameramani vykonávali vždy i jinou práci, a to pro tiskový odbor na Ministerstvu financí. Na druhou stranu nikdy nikde nebylo označeno, že se jedná o fotografie vlastněné MF ČR a podle jejího profilu na Instagramu to tak rovněž nepůsobí. Propracované retuše paní Schillerové vážně neutváří mediální obraz ministerstva. Je tomu právě naopak. Člověk měl poslední roky spíše pocit, že se bývalá ministryně financí jezdí všude po Česku jen vyfotit nebo natočit, aby to mohlo být nasdíleno na sociálních sítích. O tom vás může přesvědčit i následující článek, který je plný podivných fotografií. Některé z nich byly pravděpodobně placeny ze státního rozpočtu.

Doufejme, že policie případ vyšetří rychleji, než to trvalo a stále trvá v případech Andreje Babiše. Nicméně s novou vládou se všechno dává do pohybu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články