fb pixel Ostuda v Římě: Muslimové nově diktují, co je správné? – G.cz
Vyhledávání

Ostuda v Římě: Muslimové nově diktují, co je správné?

Aby nezranili náboženské city despotického muslimského duchovního, zavřeli Italové antické sochy do beden. Zbytku Evropy tím vzkázali, že když jde o obchody za 460 miliard korun, jde i vlastní kultura na chvíli stranou.

David Horák
David Horák 27.1.2016, 10:00

Italové se nestačí divit, s jakou vlezlostí jejich politické špičky podstrojovali íránskému prezidentovi a duchovnímu Hasanu Rúhánímu při jeho pondělní a úterní návštěvě Říma. Aby nezranili jeho náboženské cítění, nechaly úřady v římských kapitolských muzeích zakrýt bedněním několik soch s motivy obnažených těl.

Jedná se o první oficiální návštěvu íránského prezidenta v Evropě po 16 letech. Snad je v pořádku, že z respektu k islámu se na večeři nepodávalo víno, ale se zatracením vlastní kultury to italské úřady s ohleduplností poněkud přehánějí. Tyto výhrady platí tím spíše, že doma Rúhání odlišné názory systematicky potírá.

Kritiky režimu Írán po vzoru středověkých praktik odsuzuje k bičování. Konvertity, tedy bývalé muslimy, kteří po desetitisících přešli na křesťanskou víru, Írán podle nevládních lidskoprávních organizací vězní a mučí. A homosexuálům - mezinárodním protestům navzdory- dodnes hrozí trest smrti.

Po urážkách, které prezident Miloš Zeman vyslovil na adresu muslimů, není návštěva vrcholné íránské delegace v České republice příliš pravděpodobná. Přesto ale stojí za zamyšlení, co vše by čeští hostitelé se svou pověstnou vlezlostí k diktátorům v Praze zakryli. Byl by to pindík koně sv. Václava? Nebo by pod plachtou zmizely obrazy Alfonse Muchy s motivy spoře oděných žen?

Italové nejsou jediní, kdo je k vrchnosti vlezlý. Tady si můžete připomenout, jak vlezlý byl na návštěvě Číny český prezident Miloš Zeman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články