Originální, vkusné a od českých umělců! To jsou dárečky, které chcete najít pod stromečkem!

The Chemistry Design Store, který je umístěn hned vedle Karlova mostu, představil v novém hávu zcela nové autory a pozměněný koncept obchodu, který se stal stálou druhou scénou The Chemistry Gallery zaměřenou na design a umění od současných českých autorů. Pokud sháníte vhodný dárek k Vánocům, na Valentýna, k narozeninám či výročí, najdete ho zde.

1) Originální diáře

V roce 2006 Kučin, který používá profesní pseudonym Deafmessenger, pracoval jako terapeut v chráněných dílnách, kde byly zaměstnány osoby trpící převážně schizofrenií a maniodepresí. „Tam jsem ve volném čase vytvořil několik prvních kusů a ty jsem potom dal do obchodů na zkoušku, a jelikož se dobře prodávaly, rozhodl jsem se, že se výrobou deníků začnu živit,“ dodává Kučin.

Na své produkty používají například staré vyhozené fotografie, barevné časopisy, stránky z knih – z deníku se tak stává originální kousek, umělecký artefakt.

2) Veselé misky

Markéta Držmíšková je absolventka Ateliéru design keramiky vedeným Antonínem Tomáškem na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Zabývá se především tvorbou porcelánových doplňků do interiéru. Některé kolekce tvoří s ilustrátorkou Ilonou Polanski.

3) Porcelánové šperky

SHIT HAPPENS, Zuzana Holaňová (kermaika, produktový design, design porcelánu) a Martina Žílová (Univerzita J. E. Purkyně v Ústí n. Labem, UMPRUM 2014 ohodnocena Studentským designem a vybraná do Talents Ambiente Messe Frankfurt). Projekt, kterým se snaží vyjádřit věci tak, jak je doopravdy cítí, bez přetvářky, bez krásných slov a beze strachu z kritiky. Obě berou projekt jako terapii na život a na vše, co s sebou přináší. Veškeré emoce se přetvářejí do konkrétních věcí.

Kolekce Angry Bitch je o ženské hrdosti. O povrchnosti, která nás obklopuje a úzkosti, kterou přináší. Odráží to, jaké ženy doopravdy jsou se všemi svými náladami a postoji.

4) Není hrnek jako hrnek

Kristýna Malovaná je absolventkou VŠUP, ateliéru design výrobků, pod vedením prof. Jana Němečka a prof. Michala Froňka. Je spoluzakladatelkou studia MORPHE, které se zaměřuje na práci v oblasti interiérového a produktového designu. Dále se pak zabývá také šperkem, který pro ni představuje osobní záležitost, jakousi formu projevu. Každý šperk je vyroben v limitované edici s typickou vášní pro práci s různými materiály.

A TADY najdete 6 tipů, co pod stromeček pro holky 30+ nebo TADY 5 dárků, který ji fakt nepotěší.


Komentáře

Doporučeno pro vás