fb pixel Oligarcha Babiš mezi plebsem: český premiér čím dál víc připomíná našeho oblíbeného severokorejského diktátora – G.cz
Vyhledávání

Oligarcha Babiš mezi plebsem: český premiér čím dál víc připomíná našeho oblíbeného severokorejského diktátora

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ministerský předseda a CEO Czechie Andrej Babiš se rád stylizuje do role „chlápka z lidu“. Chodí na koncerty kapely Kryštof, nosí mikiny s kapucí a jezdí se koukat na pracující lid, čímž nám připomíná jiného slavného lidového politika...

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 12.11.2018, 11:05

Bába lidovec

Andrej Babiš se obecně rád snaží lidi přesvědčit, že je někdo jiný než mocichtivý miliardář. Jedna z jeho osvědčených postav je tzv. „intelektuál Andy“ – politik s obrovským přehledem v kultuře, uznávaný pro své vybrané názory. Tak se nám tenhle týden představil v Paříži při setkání se spisovatelem Milanem Kunderou. Premiér si ale moc dobře uvědomuje, že naprostá většina jeho elektorátu vůbec netuší, kdo je to Kundera, jelikož poslední knihu, co přečetli, byla Kuchařka Ládi Hrušky, a tak se mnohem častěji pasuje do role „Andy, kluk z lidu“.

Samozřejmě, tvářit se jako dělník, když máte v trezoru ve vile troje Rolexky, jde celkem těžko. Když se chcete přiblížit pracující třídě, musíte jako pracující třída začít myslet. Navíc, když už Babiš něco dělá, tak to dělá pořádně – mám tvářit jako dělník? Tak ze sebe rovou udělám krále všech dělníků! A kde se líp inspirovat než u vůdce největší dělnické země na světě, u neomezeného vládce lidově-demokratické Severní Koreje, Kim Čong-Una. Velkého Kima charakterizují v zásadě dvě věci – jaderné hlavice a koukání na věci. Soudruh premiér Babiš si pochopitelně uvědomuje, že zbraně hromadného ničení by mu asi ani Mára Prchal neobhájil – na druhou stranu „Čau lidi, tak dneska jsme zlevnili lístky na metro, posílili dotace na jablka a vystřelili další raketu na Kalouskův dům“ nezní zas až tak neuvěřitelně. No, tak třeba příště.

Milostný trojúhelník Trump+Kim+Babiš?

A tak se pan premiér rozhodl pro možnost B, koukat na věci. Babiš přeci chodí na nákup každý den, stejně jako vy nebo my, a v žádném případě tak nepotřebuje, aby mu prodavačka ukázala, jak se používá nákupní košík. Jako expert v nakupování v sámošce naopak kontroluje, zda-li s ním pokladní správně zachází.

Jestli tahle nová taktika přinese Babišovi další hlasy zatím jisté – nicméně v Severní Koreji vyhrává Kim Čong-Un volby běžně s 99 % hlasů. V některých provinciích dostává i kolem 105 % hlasů, takže to pro Andreje vypadá fakt slibně.

A ještě jedno pozitivum má tahle stylizace do Kima – Babiš si tak pravděpodobně konečně získá obdiv a lásku svého velkého vzoru, Donalda Trumpa. Ten sám letos v září prohlásil, že „se s Kimem do sebe zamilovali.“ Kdo ví, třeba nás letos čeká pokračování toho mezinárodně-politického románku – tentokrát s Andrejem v hlavní roli milostného trojúhelníku.

A tady se podívejte na naše oblíbené koláže s Andrejem Babišem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články