Okurková sezona kulminuje. Novináři ze zoufalství vytvářejí události sami – G.cz
Vyhledávání

Okurková sezona kulminuje. Novináři ze zoufalství vytvářejí události sami

Léto je pro novináře velmi znepokojující období, jelikož se většinou nic neděje. Pokud se nic neděje, nemají novináři o čem psát, což je dost skličující.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 26.7.2018, 14:25

Tu a tam se sice něco stane, ale to nestačí. Podle posledních dat z českého statistického úřadu připadají na jednoho občana ČR až čtyři novináři. Taková masa novinářů potřebuje události.

Většina z nich se ze zoufalství chytá pomyslného stébla trávy, kdy dělají rozhovor s majitelem pudla, který zachránil ježka anebo pobíhají s teploměrem po ulicích, aby zjistili, kolik je stupňů.

Jsou však i tací, kterým nezbyde nic jiného, než události vytvářet. Novinář Kamil Struhař z časopisu Krimi a zbraně minulý týden na ulici přepadl několik důchodců a pak o tom napsal šest článků. Potom šel do vězení.

Jiný novinář, Jarmil Vlahý, z měsíčníku Mladý pyroman podpálil na Domažlicku rodinný dům. Budiž mu připsáno k dobru, že rodinný dům byl jeho a v době požáru byl uvnitř pouze on. S popáleninami třetího stupně na devadesáti procentech těla o této události napsal dva články. Sice je doživotně zmrzačený a nemá kde bydlet, ale zato měl téma na články. Taková oddanost profesi se jen tak nevidí.

Nelehká situace novinářů není lhostejná široké veřejnosti.

„Vyloupil jsem banku. Udělal jsem to pro novináře. Celý rok dřou, informují nás o dění ve světě i u nás, tak to nejmenší, co pro ně můžeme udělat je, že jim dáme materiál na články,“ vysvětloval pan Antonín P. otec čtyř dětí, který byl odsouzen za loupečné přepadení na patnáct let.

I sexuální devianti přidali ruku k dílu a snaží se, jak jen umí. Od té doby, co se do projektu „Zachraň svého novináře“ zapojili devianti, bylo znásilněno dvěstě žen, sedmnáct mužů, deset dětí a jedno hříbě.

Dokonce se k akci připojili i někteří politici, kteří začínají opisovat diplomové práce a brát úplatky. Zraky všech se však upírají na Miloše Zemana. Spolu a Andrejem Babišem je schopen změnit okurkovou sezonu na novinářské žně během jedné minuty.

A tdy se můžete podívat, jak vyděsit novináře k smrti

Podobné články

Doporučujeme

Další články