fb pixel
Vyhledávání

Okultista ve službách Vůdce: Dietrich Eckart byl součástí okultního spolku Thule

Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain

Spisovatel Dietrich Eckart bývá často označován za prvního, kdo rozpoznal obrovský potenciál samotného Vůdce. Vnímal ho jako politika a spasitele, který by mohl sjednotit německý národ a dovést ho k celosvětové dominanci. Tento odvážný názor údajně vycházel z okultních nauk, kterým se Eckart věnoval.

Martin Miko
Martin Miko 12.9.2024, 10:10

Dietrich Eckart začínal svou kariéru jako bohémský básník a novinář, který se brzy zapojil do podivných aktivit okultní společnosti Thule. Název této společnosti byl inspirován mýtickým severním ostrovem Thule, jenž byl v nacistické esoterice považován za posvátné místo, odkud pocházela nadřazená árijská rasa.

Eckart je dodnes vnímán jako nejvýraznější spojnice mezi společností Thule a vznikajícím nacistickým hnutím. K tomu mu údajně pomohly tajemné schopnosti, díky nimž prý dokázal nahlížet jak do budoucnosti, tak do hloubi lidské duše. Podle nejodvážnějších teorií proměnil Hitlera v médium schopné komunikovat se silami z pekla. I když se těžko dá říci, zda je to pravda, mnoho dochovaných materiálů podrobně popisuje jeho schopnost uvést Vůdce do transu.

Johann Dietrich Eckart, který byl neúspěšným studentem a známým antisemitou, se narodil v roce 1868 v Neumarktu v Horní Falci v Bavorsku. Byl synem královského notáře a právníka Christiana Eckarta a jeho manželky Anny. Když bylo Dietrichovi deset let, jeho matka zemřela. I když rodina kladla důraz na vzdělání, Eckart byl několikrát vyloučen ze školy. Po smrti svého otce v roce 1895 zdědil značné jmění, které ale velmi rychle promrhal.

Eckart nejprve studoval právo, poté medicínu, ale nakonec se v roce 1891 rozhodl věnovat kariéře básníka, dramatika a novináře. Už tehdy byl závislý na morfinu, který mu údajně pomáhal při psaní. Pod jeho vlivem vytvořil několik divadelních her, a mnohé z nich s autobiografickými prvky. Jako dramatik dosáhl poměrně velkého úspěchu, zejména díky své adaptaci Peera Gynta, která se stala senzací a byla uvedena 600krát v Berlínském divadle. V této verzi Eckart vložil do hry nacionalistické a antisemitské myšlenky, kde Gynt ztělesňoval germánského hrdinu bojujícího proti židovským trollům. To v té době mělo samozřejmě velký úspěch vzhledem k atmosféře doby.

Fascinace Vůdcem od prvního setkání

Eckart se poprvé setkal s Hitlerem pravděpodobně v roce 1919, kdy budoucí nacistický vůdce pronesl projev pro členy Německé dělnické strany (DAP). Jako jediný v té době rozpoznal Hitlerovu schopnost strhnout okolí, přestože byl nezaměstnaným bývalým poddůstojníkem. Eckart okamžitě pochopil, že v tomto muži se skrývá velký politický talent, a začal ho označovat za německého spasitele, zatímco ho uváděl do vlivných kruhů německé společnosti.

Eckart se okamžitě ujal duchovního vedení Adolfa Hitlera, jak zmiňují autoři známého románu Jitro kouzelníků. Tvrdil také, že to byl právě Eckart, kdo učil Hitlera nejen psát, ale i mluvit, přičemž jeho učení bylo ovlivněno tajnými naukami. Před smrtí prý dokonce prohlásil: „Následujte Hitlera! Bude tančit, ale hudbu jsem složil já. Ukáže se, že jsem měl na dějiny větší vliv než kterýkoliv jiný Němec!“ Otázkou však zůstává, zda Eckart skutečně Hitlerův charakter dobře odhadl, protože se jejich názory časem rozcházely. Přesto mezi nimi nikdy nedošlo k otevřenému konfliktu, jelikož Eckart zemřel v prosinci 1923 na infarkt, který byl následkem předávkování morfiem.

Během nacistické éry bylo Eckartovi postaveno několik památníků. Hitler věnoval druhý svazek knihy Mein Kampf právě jemu a arénu u olympijského stadionu pojmenoval „Dietrich-Eckart-Bühne“. Po Eckartovi bylo pojmenováno i několik nových silnic, které byly však po válce logicky přejmenovány.

Zdroje informací:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dietrich_Eckart

https://biographics.org/dietrich-eckart-the-poet-who-mentored-adolf-hitler/

https://spartacus-educational.com/GEReckart.htm

Podobné články

Doporučujeme

Další články