Dalších 5 důvodů, proč nenávidět Tomia Okamuru – G.cz
Vyhledávání

Dalších 5 důvodů, proč nenávidět Tomia Okamuru

Zdroj: usvit - propagační plakát

Druhý a závěrečný díl pojednání o tom, že nenávist může mít i světlé stránky.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 28.6.2014, 16:00

 

6. Videoblog – Kde všude přemýšlím

Když Shogun Tomio natočil první díl svého seriálu o tom, jak přemýšlí o problémech naší milované vlasti, asi nikdo netušil, že bude tak odhodlaný a zarputilý a vydrží mu to takovou dobu. „Cogito ergo sum" neboli „Myslím, tudíž jsem" je koncept, se kterým v návaznosti na Platóna a Sokrata přišel v sedmnáctém století „otec moderní západní filosofie" Francouz René Descartes. Pokud bereme Descartesovu premisu jako platnou, Tomio Okamura je něco jako kvantová částice, která někdy existuje a jindy ne, a to na základě toho, jestli přemýšlí, nebo ne. Tomík bohužel myslí víc, než by bylo zdrávo, takže je ho všude pořád plno. Když se zhmotní a káže nám zase nějakou blbost o protiemigrantském Švýcarsku a přitom si jeho depilovaný zadek užívá citlivých i tvrdých dotyků rukou thajské masérky, nejeden občan má chuť nalepit mu na něj americkou vlajku a poslal ho expres do Íránu.  

7. Sektářství

Pokud někdo viděl video z posledního happeningu Úsvitu přímé demokracie, kde pan T. oblečen do slušivých zelených tepláků neuměle tančí na pódiu po boku věrných pošahanců a okolo sebou hází děti prožívající stigmata a doteky Ježíše, určitě jej napadlo, že v druhém dílu si všichni lehnou hlavami k sobě a hromadně rituálně pozřou cyankáli. Je možné, že v mnohých okamurovských domácnostech visí na stěně na místo Rona L. Hubbarda sám japonsko-korejsko-moravský vůdce, a pokud se jeho strana někdy dostane k moci, bude stejně jako v KLDR uzákoněno to, že je nutno podobiznu denně oprašovat, jinak může dotyčný skončit za katrem. Tomio je velekněz, učitel, prezident, král i Bůh v jedné osobě a cokoli řekne, budiž do kamene tesáno. Až se ze Země stane planeta opic, budou Okamurovi svitky základem pro nový koloběh civilizace.  

8. Business

kuchařka Tomiova kuchařka přímé demokracie. (www.popron.cz) Tomio kolem sebe šíří auru nejen nejlepší uklízečky v pornokině všech dob, ale také veleúspěšného podnikatele. Zatímco agent Bureš má opravdu za zadkem takový balík, že by mohl nesobecky sloužit lidu (což samozřejmě nedělá), Okamura se ve skutečnosti plácal pouze od průseru k průseru. V pořadu Den D sice pohrdal lidmi, kteří vymysleli přistroj na zpracování psích výkalů za účelem výroby sójové omáčky, ale jeho vlastní podnikatelské úspěchy byly ve skutečnosti v měřítku jedna ku milionu analogií k Hušákově Sazce. Dnes Strýček Tom revitalizuje svůj business díky podpoře svých věrných autistů a může si dovolit s bývalou manželkou napsat kuchařku, kterou pak následně prodává opatřenou samolepkou „doporučuje Tomio Okamura". Pokud by něco podobného udělal Josef Škvorecký či dokonce i Zdeněk Troška, asi by dostali notně přes držku.  

9. Vrozená debilita

Tomio žvaní kraviny v upoutávce na svou talk show. Bohužel v ukázce není zpívající bubeník Víťa Vávra, který mu sekundoval.    Tomio vlétne do televizní debaty po boku sebe rovných Tomáše Vandase z DSSS a nějakého republikánského důchodce a přestože mu Martin Veselovský dává jeden direkt na solar plexus za druhým následující sérií úderů na testes, stejně si blábolí svou a padají z něj dedukce hodná Forresta Gumpa. „Problém je, že u nás je mnoho Ukrajinců, kteří nepracují a pobírají sociální dávky. Jsou jich desetitisíce." „A odkud máte tyto čísla?" „No, byl jsem na úřadu práce na Praze 10 a ptal jsem se úřednice, kolik tam chodí Ukrajinců a ona řekla, že mnoho. V ČR máme celkem asi 254 úřadů práce, tak když si to vynásobíte..." „Takže jeden ze stěžejních bodů vašeho programu je založený na tom, co vám neoficiálně říkala obyčejná úřednice?" „Ano, tak tyto data nejsou veřejně dostupná, tak musíme vycházet z reálných čísel, ke kterým se lze dostat." Okamurova neúprosná logika byla tak odzbrojující, že Veselovský dal raději v ČT výpověď a odjel do Tibetu hledat svou ztracenou životní esenci.  

10. Tomio Okamura

tomio_you www.tomio.cz Richard Tesařík z Yo Yo Band zpívával: „Pičín, Kozomín, Řitka – pěkně složená kytka" a podobnou komplexitou, jakou vyniká Tesaříkova rozvitá metafora, se může chlubit i Tomio Okamura. Ježíš, prorok Mohammed, Buddha, Ron L. Hubbard, Jim Jones a nyní Tomio Okamura jsou avatárem - neboli sestoupením božstva či, jak by řekl americký filozof Ralph Waldo Emerson, transcendentální nadduší. Důvody, proč Tomia nenávidět, hrají všemi odstíny existujících i neexistujících barev. Tento článek se sice pokoušel celou problematiku zjednodušit a to nekonečné vesmírné abstraktum převést do empirického jazyka, ale stejně jako ultimátní pravdu nelze nalézt ani vyjádřit, nelze ani rozkouskovat multidimenziální bytost, jakou je Tomio Okamura. Proto absolutním důvodem, proč nenávidět Tomia Okamuru, je Tomio Okamura. Prvních pět pozitivně nenávistných důvodů najdete zde.   second-coming larrydelacruz.wordpress.com "And what rough beast, its hour come round at last, slouches towards Bethlehem to be born?" - W. B. Yeats (The Second Coming)  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články