Okamura ztrácí preference. Za vše může šílený výstup krajského lídra jeho SPD – G.cz
Vyhledávání

Okamura ztrácí preference. Za vše může šílený výstup krajského lídra jeho SPD

Zdroj: česká televize

V rámci předvolebních debat na ČT24 se minulý týden diskutovalo na téma kultura. Mezi diskutujícími deseti nejsilnějších politických stran se objevil i volební lídr Jihočeského kraje za SPD Tomia Okamury a manažer kapely Argema, Miloslav Rozner. Celá diskuze probíhala poměrně v pořádku a bez problémů, ovšem pouze do té doby, než dostal slovo tento pomýlený človíček. Jeho vyjadřování v debatě bylo těžce uchopitelné a místy vykazovalo znaky lobotomie, což lze vysvětlit dlouhodobým poslechem brakové hudby.

Martin Miko
Martin Miko 2.10.2017, 12:18

Nevíte někdo, proč debatu s Miloslavem Roznerem pan Okamura nesdílel na svém Facebooku?

Předseda SPD Tomio Okamura zajisté neměl radost, když se člen jeho strany SPD a volební lídr za Jihočeský kraj, Miloslav Rozner, nejprve představil v roli experta na kulturu a následně se začal se vyjadřovat jako absolvent prvního stupně pomocné zvláštní školy. Když si zadáte Miloslava Roznera do Googlu, tak vše ihned pochopíte. Jedná se totiž o manažera agro rockové kapely Argema, o kterou se stará již přes 20 let, což je víceméně dostatečným shrnutím jeho aktivního působení v „kultuře“.

Kromě toho, že se Rozner stará o skupinu vesnických rockerů, byl rovněž provozovatelem typického maloměstského kulturního domu v Ševětíně, kam zval další kapely pro bigbíťáky zastydlé vzhledem i mentalitou na konci osmdesátých let, čímž ze Ševětína vytvářel ještě větší díru, než ve skutečnosti je. V současné době není na jeho webových stránkách srozumitelné, jak momentálně zasahuje do kulturního dění v jihočeských vesnicích. Pokud nijak, tak zaplať pánbůh.

Zpět ale k televizní debatě v České televizi. Ačkoliv se Okamura prezentuje jako populista a svých pár témat omílá jako kolovrátek, tak se mu musí přiznat, že pravděpodobně nebude žádný hlupák. Navíc je poměrně obstojný řečník, který tak nějak přirozeně chápe, co má říkat, aby to na jeho voliče fungovalo. Naproti tomu vysílat do veřejnoprávního média člověka, který má slovní zásobu na úrovni námezdního kopáče z východní Evropy, je politická sebevražda. Opět se ukázalo, že SPD je strana jednoho muže, tedy Tomia Okamury. Vytáhnout člověka z lidu, který se živil jako pekař a obsluha na benzínové pumpě, avšak vždy dychtil po tom pořádat párkové slavnosti a buranotéky, má sice motivační aspekt, ale realita je jiná. Představte si, že by našim příštím ministrem kultury byl člověk, který nedá dohromady větu, natož souvětí.

Udělal ostudu celé SPD a pobouřil i příznivce strany

Po debatě muselo být v SPD poměrně dusno. Strana ani samotný Okamura se totiž k výstupu pana Roznera nijak nevyjádřili, což je nestandardní, jelikož strana prakticky veškeré výstupy svých kandidátů nadšeně sdílí. I příznivci SPD se na Facebooku dožadovali nějakého vyjádření avšak marně a bez úspěchu. Dokonce i samotní členové SPD se na Roznera v internetové diskuzi vrhli a kritizovali ho za absolutní neschopnost argumentace, totální nepřipravenosti na diskuzi a ostudu, kterou svým výstupem straně způsobil. Mohl by Rozner ubrat hlasy SPD v Jihočeském kraji? Je to možné. Každopádně na to ho odvolat z čela kandidátky už je poměrně pozdě.

My teď v současný době, SPD je na kampani aaah my včerejší den sme tvořili v kampani a k výroku jako spousta tady mejch kolegů se přidám k smyslu, že netušim, jak to pan Duka myslel,“ hbitě odpovídá možný budoucí český ministr kultury na dotaz týkající se výroků kardinála Dominika Duky. Taky jste nepochopili, co chtěl básník říct? Proboha, pane Okamuro, už za sebe nikoho neposílejte. Raději chceme slyšet o islámu, nelegálních vetřelcích a parazitech! 99,9 % Čechů nikdy žádného uprchlíka nevidělo, ale určitě tam někde venku jsou. Když už jsme u těch uprchlíků, tak je zapotřebí zmínit, že od začátku roku 2017 poskytla ČR azyl celkem 112 lidem z celkového počtu 936 osob, které o azyl požádaly. Z převážné části se navíc jednalo o lidi z Ukrajiny. Zároveň se domníváme, že Jihočeský kraj poskytuje azyl obyvateli nějakého úplně jiného vesmíru, který si říká Miloslav Rozner.

Kultura se za posledních 20 let razantně změnila

Já si myslím, že kultura velice velice upadá, protože když si vezmu, že já se v kultuře pohybuju přes 20 let a dneska to velice upadá,“ komentuje v diskuzi Rozner současný stav české kultury. Ano, nelze nesouhlasit s tímto výrokem. Kultura upadá, jelikož stále existují lidé jako „promotér“ Rozner, který vzešel z devadesátkových poměrů a byl zvyklý na to, že jakmile přijela někam na vesnici sebehorší kapela nebo revival, tak se lidi vždycky sešli a společně si zabékali u převzatých odrhovaček. Po těch 20 letech už tato takzvaná „kultura“ naštěstí postupně upadá a obecenstvo to přestává zajímat. Bohužel stále existují buranské kutálky jako například Roznerem řízená Argema, na které prostší lidé stále z nepochopitelných důvodů chodí.

Kdo debatu neviděl, může si dát Roznerovy nejlepší hlášky na jednom videu, po kterém pochopíte, že tyto řádky nejsou publikovány nadarmo. Mnohem efektivnější bude, když bude pan Rozner dále aktivní při organizaci kulturního vyžití na českých vesnicích, než aby ze sebe dělal lobotoma ve veřejnoprávní televizi, kterou mimochodem sám kritizuje skrz publikované články na Parlamentních listech.

A zde je 5 věcí, které by mohly zlomit Pirátům vaz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články