fb pixel 9 osobností, které se zasloužily o Slovenský stát – G.cz
Vyhledávání

9 osobností, které se zasloužily o Slovenský stát

Založit a udržet si vlastní stát, to dnes není žádná sranda, jak vidíme na příkladu Ukrajiny. Ale se silnými osobnostmi, jako je Adolf Hitler nebo Jaro Slávik, to je brnkačka.

Uwe Filtr
Uwe Filtr 9.6.2014, 17:56

1. Tomáš Garrigue Masaryk, děda zakladatel

tgm Všimněte si typického slovenského ucha Tenhle chytrý Slovák se zákeřně vetřel mezi důvěřivé Čechy, založil jim stát, protože dobře věděl, že Slováci raději něco boří, než staví. Pak Slovákům už jen stačilo do chromého státu za pomoci Hitlera kopnout a Slovensko bylo na světě.

2. Edvard Beneš, kmotr národa

benesch Beneš (nahoře) a Slováci (dole) Přesvědčil v roce 1918 světové politiky, že území, která byla tisíc let maďarská a kde dosud žijí především Maďaři, jsou tradičně slovenská. To chce potlesk!

3. Adolf Hitler - tatíček národa

Jozef_Tiso Adolf a Jozef, dobří sousedé Praotec a ochranitel, který Slovákům umožnil hrát ve společném týmu s německými útočníky proti sovětské reprezentaci.

4. Vojtech Tuka - útočník národa

tuka Tuka a Ribbetrop. Páreček k pohledání. 12. 12. 1941 se celý Bílý dům podělal strachy. Slovenský štát vyhlásil válku USA. Štěstí, že Češi tehdy patřili pod Německo, jinak by nás Slováci z legrace napadli taky.

5. Ján Čarnogurský - kostelník národa

pomlcka

Pobožný čuvač, který s typickou slovenskou urputností vybojoval pro Slovensko to nejpodstatnější - pomlčku. Takhle velkou: <->

6. Vladimír Mečiar - syn národa

meciar I muži mají slzy Vyboxoval pro Slovensko další z mnoha samostatností.

7. Ján Slota - Rambo národa

slota Maďaři se bojí, když Slota zbrojí Svojí zarputilostí uhájil Slovákům pozici nejvýznamnější národnostní menšiny na Slovensku.

8. Jaro Slávik - miláček národa

profimedia-0167648443 Důvod, proč Slováci vymírají (Foto: Profimedia.cz) Heterosexuální hudební hvězda oslnila celý homosexuální svět stříbrného plátna snímky jako Night of the Giving Head, čímž se Slovensku dostalo mezinárodního uznání.

9.Vladimír Vůjtek - trenér národa

profimedia-0193365656 Jediný Čech, který neháže Slovákům klacky pod nohy (Foto: Profimedia.cz) Udržel slovenskou reprezentaci mezi šestnáctkou nejlepších týmů světa ve sportu, který hraje pět zemí světa.

Kdyby Češi měli ve svých dějinách podobné titány ducha, mohli mít také samostatný stát. Takto jsme nuceni být ve společném státě s Moraváky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články