První máj je svátkem všech zamilovaných. Kdo je zamilovaný, je omluven ze školní docházky a z práce. Toto ustanovení je dokonce od roku 1995 zapsáno v ústavě a nikdo se nad tím nepozastavoval.
To až dnešní doba, kde ti nejhlasitější si zajistí nejlepší práva, dovolila několika samotářům hlasitě vystoupit a ohánět se diskriminací.
„Jak já k tomu přijdu? Jenom proto, že nejsem zamilovaný, tak musím jít do práce? Kde to jsme? To se mi vůbec nelíbí,“ stěžoval si pan Antonín, pro kterého dnešní svátek neplatí a musel jít ráno do práce.
Zatímco se zamilovaní procházejí ruku v ruce v přírodě nebo souloží v autech, nemilovaní propadají zoufalství. Cítí se diskriminováni.
„To přetěžování zamilovaných je do nebe volající. I my, nezamilovaní, máme právo nepracovat. Z tohoto důvodu jsme podali žalobu k Evropskému soudu. Jsme přesvědčeni, že rozdělovat lidi na zamilované a nezamilované je přinejmenším rasismus nebo něco na ten způsob,“ vykřikoval Petr Žufánek, předseda spolku „Nemilovaní nechtějí pracovat“, který spolu s dalšími lůzry zažaloval Českou republiku pro diskriminaci.
Dokud Evropský soud ve věci nerozhodne, stále více se stáváme svědky takzvaných ilegálních lásek. Jedná se o to, že lidé se na oko na konci dubna zamilují, aby prvního května nemuseli do práce. Toto jednání odsoudil i Andrej Babiš, premiér v demisi, který na Prvního máje rovněž nepracuje, jelikož miluje prachy a dotace.
Podle Babiše je naprosto v pořádku jeden den oslavit lásku, ať už v jakékoliv podobě. To, že je zamilovaný do moci a peněz ho opravňuje prvního května nepracovat a slavit.
Aktivita nezamilovaných tak nemá podporu nejen široké veřejnosti, ale ani nejvyšších představitelů. Je tedy pravděpodobné, že žádné změny nenastanou a na Prvního máje budou nezamilovaní i nadále chodit do práce.
Poznámka autora. Tento článek může, ale i nemusí být pravda.
A tady zjistíte, co je to opravdová láska.