24 malých všedních něžností: co je to opravdová láska? – G.cz
Vyhledávání

24 malých všedních něžností: co je to opravdová láska?

„Láska do těla vplouvá jak jed do kocoura, tiše v břiše se šťourá, neptá se a neomlouvá,“ veršuje v jednom z nejkrásnějších citátů o lásce český umělec Robert Nebřenský. Zkrátka „láska zaráží sloupy, vraždí, zraňuje, loupí...“

Radek Kovanda
Radek Kovanda 4.3.2017, 14:50

Co je to láska?

Silný citový vztah mezi dvěma osobami založený na vzájemné důvěře – velmi pevné přátelství provázené (většinou) intimními sexuálními styky,“ říká stručná encyklopedická definice. „Láska je ztracená hra,“ zpívá Olda Říha z Katapultu. „Láska je ďábel,“ zpívají holky z Holki. „Láska je Bůh a Ježíš a Jeho Svatý Duch,“ zpívá Jiří Zmožek. „Láska je počasí,“ zpívá Hanka Zagorová.

O lásce se píšou a zpívají tuny různých prohlášení, protože každý chce zachytit svůj originální pohled na věc. Ale následující obrázky vás přesvědčí, že určité věci máme – co se týče definice lásky – my všichni jako lidé společné. Láska je hlavně o zdánlivě nevýznamných, obyčejných a všedních maličkostech. Přesně jak se to snaží vystihnout autoři z webu lovebyte.us – co na tom, že tyhle ilustrované definice lásky vytvořili jako podporu svých mobilních aplikací určených pro zamilované páry, aby jim láska co nejdéle vydržela. Trefili to přesně, co myslíte?

Dalších dvanáct něžně a trefně ilustrovaných definic najdete na následující straně...

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články