Ono se o tom ani tak moc nepíše, protože se více vyplatí psát o imigrantech, Zemanovi a podobně. To lidé čtou. Tu pravou žurnalistiku. A ne něco o hovnech.
A přitom toto téma skýtá řadu zajímavých informací, které jednoho mile překvapí.
1. Průměrná váha
Co se týče běžného Evropana, tak tam se průměrná denní dávka stolice pohybuje mezi 100–200 g, což na první pohled vypadá jako slabota.
To takoví černoši v Africe, ti už se mají čím chlubit. Těm váha mnohdy ukáže i půl kila. To už si říká o potlesk a uznalé pokývání hlavou.
U některých jihoamerických kmenů denní stolice dokáže dosáhnout dokonce váhy jednoho kilogramu. To je pomalu jako nedonošené dítě.
Váhu stolice ovlivňuje množství pozřené vlákniny. Ta zvyšuje objem exkrementu a urychluje trávení. Pokud chcete trhat rekordy (a konečníky), tak jezte spoustu vlákniny. Tu záchodovou mísu je třeba řádně ztrestat.
2. Masožravec vs vegetarián
Pokud nežerete maso, nejen že nepoznáte vtip, ale navíc budete často chodit na velkou, protože kořínky, tráva, větvičky a duha vámi projede mnohem rychleji než maso.
Navíc vám bude hovno v záchodě plavat.
Pokud máte rádi potápníky, tak jezte maso. Na druhou stranu pamatujte, že z pohledu hovna je dobré, když je strava vyvážená. Nejen masem je hovno živo a dostatek ovoce a zeleniny zajišťuje hladší průběh samotného vyměšování. Nedostatek vlákniny způsobí tvrdou a suchou stolici, která zatěžuje střeva a jste na dobré cestě k rakovině.
Vegetariánům stolice smrdí méně. Jsou to tedy méněcenní lidé.
3. Zápach a barva
Klasický scénář je takový, že hovno je hnědé a smrdí, no smrdí jako hovno. Prostě hrozně.
Pokud má vaše stolice jinou barvu než hnědou, nemusí to nutně znamenat nějaký problém. Barvu stolice může ovlivnit strava. Pokud jíte neustále červenou řepu, máte hovno červené. Hovno může být dále třeba černé (pijete velké množství červeného vína, jíte borůvky, špenát nebo lékořici), zelené (příliš mnoho listové zeleniny, želé, nanuky) anebo žluté (spousta mrkve, dýně, mango).
Na druhou stranu tyto barvy mohou znamenat i zdravotní problémy, takže pokud je vaše hovno jiné než hnědé, situaci monitorujte.
Jestliže je vaše hovno modré, stříbrné anebo svítí ve tmě, okamžitě navštivte lékaře.
4. Nejdelší hovno
Nejdelší hovno na světě měřilo úctyhodných 7,92 metrů z roku 1995. K tomu už asi není moc co napsat. Možná ještě to, že rekordmanem je mladá žena. Tím zahanbila celou mužskou populaci.
5. Největší hovno
A protože se u hovna spíše sleduje váha než výška (jsou na to speciálně vyškolení pracovníci Guinessova institutu, kteří se tomu věnují již celý život), tak absolutní světový rekordman je Keith Williams se svým 59 kg těžkým hovnem. Keithovi se tento nádherný rekord podařil v den vlastních narozenin, což jistě tento už tak slavnostní den ještě vylepšilo. Celá akce trvala 25 minut a je nutno podotknout, že k rekordu došlo v Polsku. Kde jinde taky, že?
A TADY zjistíte podle hovna, jak je na tom váš pes (podle jeho hovna, ne podle vašeho).