Nezvykle teplý a suchý květen zastihl bezdomovce nepřipravené. Dochází jim víno – G.cz
Vyhledávání

Nezvykle teplý a suchý květen zastihl bezdomovce nepřipravené. Dochází jim víno

Bezdomovci hrozí stávkou Spotřeba krabicového vína je na květen nezvykle vysoká. Můžou za to horka v tomto horku se špatně žebrá Bezdomovci se pez pomoci neobejdou + DALŠÍ 1 FOTKA

Letošní květnové počasí připomíná víc parné léto než klasické jaro. Se srážkami to taky není nijak růžové, takže vodní toky vysychají a zemědělci lamentují. Nečekaně teplý a suchý květen má rovněž neblahý vlil na bezdomovce. S něčím takovým nepočítali a teplo a sucho je zastihlo zcela nepřipravené...

Dominik Landsman
Dominik Landsman 31.5.2018, 10:02

Bezdmovoc imají problém

„Zásoby krabicového vína docházejí. Nejsme zvyklí na tolik tekutin v květnu. Naše hlavní sezóna začíná až v červenci, kdy je nutné vlivem horka vyzunknout i sedm litrů krabicového vína denně. Pitný režim je v létě důležitý. To ví každý. Květen bývá na spotřebu tekutin spíš průměrný. Ty tři, maximálně čtyři litry jsou naprosto dostačující," lamentuje pan Antonín, který je bezdomovcem už deset let, nemá nohu a v té druhé má červy.

Květen je taky doba, kdy se připravujeme na hlavní sezonu. Je třeba nashromáždit co nejvíce krabicového vína, abychom přežili léto. Nasazení v žebrání před nádražím v květnu kulminuje. V tomhle vedru, co teď panuje, to je se žebráním slabší. Úplně nám to narušilo režim. Zatímco v těchto dnech bychom měli mít spíše plné vína, tak naopak tyto zejí prázdnotou. Nesnesitelné horko zvyšuje spotřebu tekutin. Čekají nás zlé časy. Léto bude kruté. Vína je málo,“ pokračuje smutně pan Antonín.

A není sám, kdo má z letošního nejara těžkou hlavu. I ostatní bezdomovci si stěžují na sucho a ubývající zásoby krabicového vína. Na pátý červen je dokonce svolána generální stávka bezdomovců.

„Takhle už to dál nejde. S tím se musí něco dělat. Pátého června budeme stávkovat. Požadujeme méně horka, a nebo raději drobásky na víno. Ani cigaretami nepohrdneme,“ vysvětloval odborový předák bezdomovců, pan Josef Tučný, který má jenom jeden zub a ten je celý žlutý.

Vláda Andreje Babiše v demisi se k chystané stávce bezdomovců vyjádřila v tom smyslu, že s počasím oni nic neudělají a že je to kampaň.

Problémy bezdomovců však nenechaly chladné občany naší republiky. Dobrovolníci po celé zemi v parcích a před nádražími budují improvizovaná pítka na krabicové víno. Díky šlechetnosti občanů dostanou bezdomovci šanci přežít důstojně léto a v zimě v klidu umrznou na lavičce. Tedy přesně tak, jak to mají rádi.

A tady se můžete podívat, jak bezdomovci nazpívali hymnu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články